Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АРХІТЕКТУРНО-ПРОСТОРОВА ОРГАНІЗАЦІЯ СВІТЛОВОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ

АРХІТЕКТУРНО-ПРОСТОРОВА ОРГАНІЗАЦІЯ СВІТЛОВОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ

Назва:
АРХІТЕКТУРНО-ПРОСТОРОВА ОРГАНІЗАЦІЯ СВІТЛОВОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,81 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний університет “Львівська політехніка”
ЯЦІВ Мирослав Богданович
 
УДК 726.54+628.973
АРХІТЕКТУРНО-ПРОСТОРОВА ОРГАНІЗАЦІЯ
СВІТЛОВОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ
18.00.01 – теорія архітектури,
реставрація пам'яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботa виконанa у Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник  кандидат архітектури, доцент
Криворучко Юрій Іванович
завідувач кафедри “Містобудування”
Національного університету "Львівська політехніка"
Офіційні опоненти – доктор архітектури, професор
Соченко Віктор Іванович
кафедра основ архітектури і архітектурного проектування Київського Національного університету будівництва і архітектури (м. Київ)
– кандидат архітектури,
Білик Мирослав Степанович
Архітектурно-будівельна НПВ корпорація по комплексній організації та регенерації середовища “ТЕРНО-КОРС” (м. Тернопіль), президент
Провідна установа – Науково-дослідний інститут теорії та історії архітектури і містобудування Державного комітету України у справах будівництва, архітектури і житлової політики (м. Київ).
Захист відбудеться “21” травня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.052.11 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79646, Львів-13, вул. С. Бандери, 12, ауд. головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул. Професорська, )
Автореферат розісланий “18” квітня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К.35.052.11
канд. арх., доцент Бевз М.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Зі здобуттям незалежності в Україні відроджується Церква, свобода віросповідання. Протягом 1990-2001 pp. в Україні зареєстровано 21,5 тис. релігійних громад (з них християнських - 20,5 тис.), які мають у користуванні та володіють понад 13 тис. храмів та молитовних будинків (з них християнських - 12877). За цей період в Україні різними релігійними конфесіями побудовано понад 2200 святинь. Окрім названих знаходиться тепер у процесі будови понад 1850 культових споруд (дані на 1.01.2000р.).
Церковна будівля – особливе явище архітектури. Вона як жодна інша споруда оберігає свій традиційний зміст. Форма та образ святині повністю підпорядковані богословській функції. Їх просторове вираження являє собою складну систему символів. Завдяки відтворенню в матеріалі архітектури основних принципів, канонів, правил, ритуалів церковна споруда стає структурою сакральних форм та простору. Святиня – втілення Культу, Літургії. Архітектуру святині слід розглядати в категоріях, які безпосередньо вказують на перенесення богословсько-космологічної сутності церкви на мову архітектурних форм та простору.
Окрім знань основ богослов'я, змісту Літургії, розуміння богослужбової функційної організації святині, важливою для церковної будівлі є вирішення суто архітектурних питань планувального укладу, структури простору та формотворчих засад української церкви. Основою конституювання архітектури християнської святині є основоположна богословська категорія світла. Світло виконує не тільки утилітарну функцію – освітлення простору і поверхонь храму, що забезпечує їх зорове сприйняття, а передусім богословські і богослужбові функції, які є визначальним формотворчим чинником просторової організації святині. Архітектура храму конституюється архітектурою світла.
Актуальність теми дисертаційної роботи зумовлена наступним.
1. Тривала перерва у проектуванні, зведенні та оздобі церков (1917-1991 p p.) спричинила до втрати професійних архітекторів, будівельників та художників. Тому у 1990-х роках багато святинь зведено досить поспішно, не завжди за достатньої участі архітектора. Сьогоднішня практика церковної архітектури засвідчує також недостатність знань архітекторами засад формотворення такого складного об'єкту, яким є християнська святиня східного обряду, тієї ролі, яку відіграє у архітектурі храму світло.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АРХІТЕКТУРНО-ПРОСТОРОВА ОРГАНІЗАЦІЯ СВІТЛОВОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок