Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ПОДОЛАННЯ ДЕЗАДАПТАЦІЙНИХ ПЕРЕЖИВАНЬ СТУДЕНТІВ-ПЕРШОКУРСНИКІВ

ПСИХОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ПОДОЛАННЯ ДЕЗАДАПТАЦІЙНИХ ПЕРЕЖИВАНЬ СТУДЕНТІВ-ПЕРШОКУРСНИКІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ПОДОЛАННЯ ДЕЗАДАПТАЦІЙНИХ ПЕРЕЖИВАНЬ СТУДЕНТІВ-ПЕРШОКУРСНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,19 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С. Костюка АПН УКРАЇНИ
ЛИТВИНОВА Лариса Володимирівна
УДК 159.947
ПСИХОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ПОДОЛАННЯ
ДЕЗАДАПТАЦІЙНИХ ПЕРЕЖИВАНЬ
СТУДЕНТІВ-ПЕРШОКУРСНИКІВ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України
Науковий керівник:
доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН України
Максименко Сергій Дмитрович,
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України, директор
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор
Титаренко Тетяна Михайлівна, Інститут соціальної і політичної психології АПН України, завідувач лабораторії соціальної психології особистості
кандидат психологічних наук, доцент
Хоружий Сергій Миколайович, Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент кафедри соціальної роботи
Провідна установа:
Дрогобицький державний педагогічний університет
імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України,
кафедра психології, м.Дрогобич
Захист відбудеться "21" грудня 2004 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології імені Г.С.Костюка АПН України за адресою: Київ-33, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий 19 листопада 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О.Балл
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасні тенденції розвитку психології, в тому числі і української, відзначаються значними зрушеннями її предметної галузі, яка донедавна обмежувалася колом проблем академічного змісту, використовуючи сферу практичної діяльності, головним чином, в якості зручного ілюстративного матеріалу. Нова соціально-економічна та ідеологічна ситуація, що склалася в країні, відкрила психологічній науці перспективи реального втілення результатів і наукових технологій у процес безпосередньої соціальної взаємодії. Прикладом активного опанування психологією зазначеного досвіду можуть бути такі галузі, як психологія менеджменту, екологічна психологія, юридична психологія, індивідуальна та групова психологічна допомога та консультування тощо.
Не залишилась осторонь наведеної загальної тенденції і психологія навчання, яка, хоч і була традиційно простором застосування психологічної науки, вельми серйозно змінюється, набуваючи форми активного діагностично-корекційного втручання науки в практику. Важливим напрямом, навколо якого центрується значне коло дослідницьких інтересів представників психології вищої освіти, з яким небезпідставно пов’язуються далекоглядні практичні перспективи і який зберіг свою безперечну актуальність у сьогоденні, є той, предметна галузь якого обіймається таким ключовим поняттям, як адаптація. Проблема загострюється кількома суттєвими соціально-онтологічними факторами, серед яких – різнобарвність пропонованих молоді систем вищої освіти, загалом знижена соціальна, психологічна і психофізіологічна готовність випускників шкіл до набуття вищої освіти тощо.
Тому цілком логічною і закономірною є особлива увага до поняття адаптації як з боку теорії (Г.О.Балл, Р.М.Грановська, Т.Б.Карцева, О.Г.Мороз, А.А.Налчаджян, Н.І.Сарджевеладзе, В.А.Семиченко), так і у контексті розв’язання широкого кола прикладних психологічних, психофізіологічних і соціально-психологічних проблем (М.Й.Боришевський, О.І.Борисенко, І.С.Кон, Т.М.Титаренко, Н.В.Чепелєва, І.Г.Щедрик та ін.).
Попри велику кількість наукової літератури з питань адаптації, науковий аналіз соціально значущих аспектів адаптації є, на нашу думку, недостатнім. Зокрема, вивчаючи проблему забезпечення України висококваліфікованими фахівцями-медиками, ми не знайшли досліджень з питань адаптації до навчання у вищих медичних закладах освіти. Крім того, існує необхідність поглиблення і уточнення взаємозв’язків між теоретичним обґрунтуванням проблеми і розробкою активних методів корекції дезадаптаційних проявів студентів-першокурсників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ПОДОЛАННЯ ДЕЗАДАПТАЦІЙНИХ ПЕРЕЖИВАНЬ СТУДЕНТІВ-ПЕРШОКУРСНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок