Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Роман-дилогія Володимира Дрозда “Листя землі”: проблеми міфопоетики

Роман-дилогія Володимира Дрозда “Листя землі”: проблеми міфопоетики

Назва:
Роман-дилогія Володимира Дрозда “Листя землі”: проблеми міфопоетики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,41 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди
Карпенко Ольга Анатоліївна
УДК 821. 161.2 - 82 - 31 Дрозд
Роман-дилогія Володимира Дрозда “Листя землі”:
проблеми міфопоетики
10.01.01 українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор,
Маслов Іван Степанович,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди,
завідувач кафедри української та світової літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Голубєва Зінаїда Сергіївна,
пенсіонер;
кандидат філологічних наук, доцент
Лебединцева Наталія Михайлівна,
Миколаївський державний гуманітарний
університет імені Петра Могили,
доцент кафедри української філології
та світової літератури.
Захист відбудеться 6 березня о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.03 в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд 215-В.
Автореферат розісланий 4 лютого 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Тищенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Літературний процес ХХ століття становить собою цікаве явище, позначене рисами стильової різноманітності. Художній простір літератури цього періоду стає плідним ґрунтом для співіснування елітарного і масового, для поєднання різнорідних елементів, мотивів та оповідних технік у межах одного твору. Однією з визначальних рис літератури ХХ століття стало активне використання міфологічного матеріалу як джерела художньої творчості, що виявилося в запозиченні письменниками сюжетів та образів з міфології, в авторських інтерпретаціях відомих міфів, використанні структурних елементів міфу для побудови часопростору власних творів.
Для мистецтва ХХ століття міф став універсальною поетичною мовою, інструментом композиційної, образної та жанрової організації художнього тексту, а символічна насиченість міфології виявилася зручною формою для втілення вічних моделей особистого та суспільного життя людини, відтворення основних законів соціального та природного космосу. У міфологічних образах закодовано величезний естетичний, філософський, соціокультурний зміст. Для літератури ХХ століття вони стали універсальними типологічними моделями, що узагальнюють багатовіковий досвід людства, через них письменники можуть піднести проблеми окремої особистості до загальнолюдського рівня, у кожній людині побачити Всесвіт, розширити межі мікрокосму окремого села чи міста до масштабів макрокосму.
Звернення сучасного мистецтва до архаїчної образності можна назвати цілком закономірним процесом, адже література, за принципом маятника, спочатку віддаляється від міфу, розвиваючи власні моделі, а потім повертається до нього і використовує його внутрішні можливості для створення нових художніх світів.
Актуальність пропонованого дослідження насамперед полягає в тому, що українське літературознавство, яке більш ніж півстоліття було ізольоване від сучасних світових тенденцій у дослідженні художніх текстів, прагнучи якомога швидше заповнити методологічний вакуум, останнім часом інтенсивно засвоює надбання західноєвропейської науки про літературу. На сьогодні особливої актуальності набувають міфологічна, психоаналітична, структуралістична, ґерменевтична теорії тощо.
Проблема дослідження міфопоетичних структур в українському літературознавстві порівняно нова і знаходить своє серйозне вирішення лише в останній чверті ХХ століття, про що свідчить велика кількість студій із цього питання.
Ситуація в галузі теорії міфопоетики літературного твору в сучасному українському літературознавстві складається досить цікава: національна література, як сучасна, так і рубежу ХІХ-ХХ століть, давала чудові зразки міфологізму (твори Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Роман-дилогія Володимира Дрозда “Листя землі”: проблеми міфопоетики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок