Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЯДЕРНОГО ПАЛИВА ? РЕСУРС ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ

ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЯДЕРНОГО ПАЛИВА ? РЕСУРС ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ

Назва:
ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЯДЕРНОГО ПАЛИВА ? РЕСУРС ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,25 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МІЖНАРОДНОЇ БЕЗПЕКИ
Ватагін Михайло Юрійович
УДК 338.246:330.3:001.571
ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЯДЕРНОГО ПАЛИВА ?
РЕСУРС ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ
21.04.01 – економічна безпека держави
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор
Недін Ігор Валентинович,
Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”, професор кафедри автоматизації проектування енергетичних процесів і систем
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, академік НАН України
Алимов Олександр Миколайович,
радник дирекції Ради по вивченню
продуктивних сил України НАН України (м. Київ)
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Лір Віктор Еріхович,
провідний науковий співробітник відділу секторальних прогнозів та кон’юнктури ринків Державної установи „Інститут економіки та прогнозування НАН України” (м. Київ)
Провідна установа | Національний інститут стратегічних
досліджень НАН України,
відділ економічної та соціальної стратегії (м. Київ)
Захист відбудеться “24” лютого 2006 р. о 15 годині 00 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради СРД 26.723.01 у Національному інституті проблем міжнародної безпеки при РНБО України за адресою: 01133, м. Київ-133, вул. Кутузова, 18/7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного інституту проблем міжнародної безпеки при РНБО України, 01133, м. Київ-133, вул. Кутузова, 18/7.
Автореферат розісланий “16 ” січня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент Гринкевич О.Й.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В Україні, як і в інших країнах колишнього Радянського Союзу, економічна криза кінця XX століття вкрай негативно позначилась на стані більшості галузей матеріального виробництва, включаючи і паливно-енергетичний комплекс (ПЕК). Тільки починаючи з 2000 р., Україні вдалося перебороти негативні тенденції падіння суспільного виробництва, почалось зростання економіки, зросло споживання та виробництво електроенергії. Реальний валовий продукт, упавши в 1999 р. до відмітки 40,8% по відношенню до рівня 1990 р., в 2004 р. збільшився на 49,3% відносно мінімальної відмітки.
Електроенергетика, яка є основою життєзабезпечення суспільства й базою розвитку виробництва та виконує роль нейтралізатора негативного впливу кризових процесів, опинилася в складному становищі. Падіння в 1,85 рази споживання електроенергії (нетто) в 2001 р. в порівнянні з 1990 р. при зниженні експорту майже в 7 разів обумовило адекватне скорочення обсягів енергетичного виробництва та ускладнило фінансово-економічне становище енергетичних підприємств, поставивши багатьох з них на грань банкрутства. При високому ступені зносу основних виробничих фондів (ОВФ) підприємств ПЕК (близько 60-70%), бартеризації економіки, неповній оплаті енергії та зростанні боргів характерним стало незадовільне паливозабезпечення й надмірний, негативний вплив на навколишнє природне середовище (НПС). Як наслідок, активізувалися загрози економічній безпеці (ЕКБ) держави в енергетичній, інвестиційній, екологічній та інших важливих сферах життєдіяльності. Комплекс зазначених питань знайшов відображення в дослідженнях Я.В. Шевельова, А.А. Афанасьєва, О.Ф. Балацького, В.В. Бушуєва, М.І. Воропая, В.М. Гейця, С.І. Дорогунцова, Б.Є. Кваснюка, М.П. Ковалка, Л.Д. Криворуцького, А.О. Кукліна, О.М. Мастепанова, А.Л. Мизіна, В.І. Мунтіяна, С.І. Пірожкова, Д.К. Прейгера, Ю.М. Руденка, А.І. Сухорукова, О.І. Татаркіна, А.К. Шидловського та інших авторів. Запропонований в дисертації методологічний підхід щодо обліку і планування витрат ядерного палива (ЯП) при виробництві енергії на атомних електростанціях (АЕС) дозволяє адекватно вирішити проблему достовірного щоквартального контролю і планування ефективності використання обладнання та якості роботи персоналу АЕС (сформульовану в роботі Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЯДЕРНОГО ПАЛИВА ? РЕСУРС ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок