Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОТОПРУЖНИЙ ЕФЕКТ В КУБІЧНИХ КРИСТАЛАХ З НЕОДНОРІДНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ

ФОТОПРУЖНИЙ ЕФЕКТ В КУБІЧНИХ КРИСТАЛАХ З НЕОДНОРІДНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ

Назва:
ФОТОПРУЖНИЙ ЕФЕКТ В КУБІЧНИХ КРИСТАЛАХ З НЕОДНОРІДНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,29 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ ім. В.Є. Лашкарьова
Нікітенко Євгеній Васильович
УДК 535.51
ФОТОПРУЖНИЙ ЕФЕКТ В КУБІЧНИХ КРИСТАЛАХ
З НЕОДНОРІДНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
Сердега Борис Кирилович,
Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Вакуленко Олег Васильович,
Національний університет ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри оптики
кандидат фізико-математичних наук,
Григор’єв Микола Миколайович,
Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, м. Київ
Захист відбудеться 16 січня 2004 р. о на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.199.01 при Інституті фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України за адресою: 03028, Київ-28, проспект Науки, 45.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України: (03028, Київ, проспект Науки, 45)
Автореферат розісланий 11 грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Охріменко О.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Фотопружний ефект, який полягає у зміні стану поляризації електромагнітного випромінювання при його розповсюдженні крізь одновісно деформовану речовину, добре досліджено в напівпровідникових кристалах у наближенні однорідності потенціалу, тобто в матеріалах, що знаходяться в термодинамічній рівновазі. З цієї проблеми виконано багато досліджень, результати яких узагальнено у декількох монографіях. Проте в кристалах з градієнтом температури або концентрації легуючих домішок, чи в загальному випадку з градієнтом потенціалу, фотопружний ефект, зумовлений внутрішнім напруженням, практично не досліджено. Між тим, необхідність цього диктується як фізичними, так і технічними обставинами. Фізична сторона таких досліджень полягає в тому, що до цього часу знаходяться у стані дискусії особливості зв’язку між градієнтом потенціалу та функцією розподілу механічного напруження. Відома тільки одна публікація, в якій було зроблено спробу встановити такий зв’язок на прикладі просторового розподілу концентрації домішок у вигляді функції похибок. Що ж стосується технічної сторони, то механічні напруження, що виникають при вирощуванні напівпровідникових кристалів або при виробництві напівпровідникових приладів були об’єктом уваги на протязі всієї діяльності, що пов’язана з їх розробкою та створенням. Причиною виникнення внутрішньої напруги у кристалах напів-провідникових матеріалів та пов’язаною з нею анізотропії діелектричних властивостей є дефекти кристалічної гратки (легуючі домішки, неконтрольовані включення та деякі інші). При цьому напруги можуть досягати таких абсолютних величин, які призводять до спотворення первісної форми кристалів і до зниження надійності виготовлених з них приладів. Зв’язок між параметрами неоднорідності, тобто характеристикою градієнта та координатною залежністю величини механічної деформації кристалічної гратки, не має чіткого визначення. Встановлення такого зв’язку мало б не тільки пізнавальне значення. Його поєднання з експериментальною методикою могло б стати основою діагностики механічних напружень у напівпровідникових кристалах, засобом контролю не тільки самих матеріалів, але і тих процесів, впливу яких вони зазнають.
Причиною відсутності такого зв’язку є неспроможність відомих методів при всій їх різноманітності фіксувати з належною чутливістю, роздільною здатністю і швидкодією просторовий та азимутальний розподіл деформацій в кристалах. Тому потрібна була розробка якісно нового методу, який би задовольняв зростаючим вимогам експериментаторів та технологів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ФОТОПРУЖНИЙ ЕФЕКТ В КУБІЧНИХ КРИСТАЛАХ З НЕОДНОРІДНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок