Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНССУБ’ЄКТНИЙ АСПЕКТ ВНУТРІШНЬОЇ РЕАЛЬНОСТІ (ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

ТРАНССУБ’ЄКТНИЙ АСПЕКТ ВНУТРІШНЬОЇ РЕАЛЬНОСТІ (ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ТРАНССУБ’ЄКТНИЙ АСПЕКТ ВНУТРІШНЬОЇ РЕАЛЬНОСТІ (ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,68 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського
Голуб Микола Миколайович
УДК 165.324:165.62
ТРАНССУБ’ЄКТНИЙ АСПЕКТ ВНУТРІШНЬОЇ РЕАЛЬНОСТІ
(ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
09.00.01 – онтологія, гносеологія, феноменологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь – 2004


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі філософії Таврійського національного університету
ім. В. І. Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук,
Ніколко Володимир Миколайович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського, професор
кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук,
Чуйко Вадим Леонідович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор
кафедри філософії і методології науки
філософського факультету;
доктор філософських наук,
Оконська Надія Борисівна,
Севастопольський національний
технічний університет, професор
кафедри філософських та соціальних наук
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти НАН України
Захист відбудеться “16” червня 2004р. о 10 год. на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 Таврійського національного університету
ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, просп. Вернадського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського (95007, м. Сімферополь, просп. Вернадського, 4).
Автореферат розісланий “16” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 Кремінський О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Категоризація психічного завжди залучала філософів, а в даний час набула особливої актуальності. З одного боку, це пов'язано з моно- і полідисциплінарними дослідженнями внутрішньої реальності, з іншого боку - із відсутністю інтегрального підходу до осмислення накопичених даних. Наявний матеріал не тільки істотно коректує традиційні уявлення про суб'єктивну реальність, але й у низці випадків спростовує їх. Сучасні дослідження розкривають різноманіття форм і змісту психічної діяльності, складну типологію станів самої психіки, що корелюють цю діяльність. Це дає підставу ставити під сумнів погляди, що обмежують природу суб'єктивності винятково зовнішньому змісту.
Широта і якісна своєрідність інформації про суб'єктивний зміст психіки ставить під сумнів не тільки універсальність теорії відображення, але й існуючі інтепретації категоріального розподілу психіки у формах феноменології, екзистенціалізму, ірраціоналізму, фрейдистської та прагматичної філософії. Суть справи - і в цьому основний пафос поданої дисертації, у тому, що глибинні психологічні узагальнення доставляють матеріал, що можна розглядати як такий, що не укладається в наявні категоріальні схеми психічного, що, природно, припускає необхідність принципово нових рішень.
У логіко-методологічному аспекті актуальність тематики поданої дисертації виражається в розробці нової, “чистої” (незалежної від колишніх інтепретацій) термінології, уточненні змістів і можливостей існуючих тлумачень фактів глибинної психології, створення нового дискурсу і прочитання основ комплексу логіко-психологічних наук. З загальнофілософської точки зору, розширення поля інтепретації психічної даності суб'єкта, звичайно ж, припускає гаму змін і уточнень як історико-філософських концепцій, когнітивних парадигм, так і антрополого-культурологічних змістів сучасної філософії: різні зміни категоріального розподілу психіки, на що вказує історія філософії, неминуче викликає модернізацію понятійної сфери загалом й в окремих моментах.
Україна своїм стрімким розвитком вривається в європейський світ. Вона гостро потребує ефективних інноваційних стратегій у галузі економіки, будівництва власної державності, управління в умовах свободного демократичного функціонування політичних інститутів, перетворення системи освіти. Представляється, що виконання цих завдань буде більш успішним, якщо у своєму розвитку вона буде орієнтуватися на новітні філософські узагальнення у галузі глибинної психології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТРАНССУБ’ЄКТНИЙ АСПЕКТ ВНУТРІШНЬОЇ РЕАЛЬНОСТІ (ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок