Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОПРОФІЛАКТИКА ПЕРВИННИХ СЕКСУАЛЬНИХ РОЗЛАДІВ У ЧОЛОВІКІВ

ПСИХОПРОФІЛАКТИКА ПЕРВИННИХ СЕКСУАЛЬНИХ РОЗЛАДІВ У ЧОЛОВІКІВ

Назва:
ПСИХОПРОФІЛАКТИКА ПЕРВИННИХ СЕКСУАЛЬНИХ РОЗЛАДІВ У ЧОЛОВІКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,96 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство охорони здоров’я України
Харківська медична академія
післядипломної освіти
ТОПАЛОВ Діоніс Петрович
УДК 616.69 – 008.442.4 – –
055.1 – 084:615.851
ПСИХОПРОФІЛАКТИКА ПЕРВИННИХ СЕКСУАЛЬНИХ
РОЗЛАДІВ У ЧОЛОВІКІВ
14.01.16 – психіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківській медичній академії післядиплом-ної освіти МОЗ України
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор Кришталь Валентин Валентинович, Харківська медична академія після-диплом-ної освіти МОЗ України, завідувач кафедри сексології та медичної психології
Офіційні опоненти –
Провідна установа –
Захист відбудеться 30.10.2002 р. о 13-30 год. на засіданні спеціалізованої ученої ради Д64.609.01 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України за адресою 61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58.
Автореферат розісланий 27.09.2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої ученої ради
кандидат медичних наук, доцент | Марченко В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблема психопрофілактики первинних розладів сексуального здоров’я мало розроблена в сучасній психіатрії, сексології і медичній психології. Увагу дослідників привертали питання етіології, патогенезу, лікування сексуальної дисфункції у чоловіків і в жінок, низка праць присвячена і сексуальній дезадаптації подружжя (Г.С.Васильченко, Ю.А.Решетняк, 1990; І.І.Горпинченко, 1996; В.В.Кришталь, 1999; Л.П.Імшинецька, 2001; Н.І.Бойко, 2001; R.Crooks, K.Braur, 1990; G.F.Kelly, 2000). Проте психопрофілактичні аспекти сексуальних порушень залежно від причин і умов їх розвитку досліджені недостатньо; далекі від свого розв’язання і такі найважливіші для запобігання розладу сексуального здоров’я питання, як статеве виховання і сексуальна просвіта дітей та підлітків, підготовка юнацтва до сімейного життя. Мало вивчено порушення функціонування сучасної сім’ї і взаємин між подружжям, наприклад, за наявності в одного з них дисгармонійних рис особистості, хоч не викликає сумніву той факт, що воно ставить під загрозу психологічне благополуччя і міцність сім’ї.
Актуальність теми дослідження. Психопрофілактика порушень сексуального здоров’я не зводиться лише до запобігання порушенню соматичного, психічного і сексуального здоров’я кожного з подружжя, але передбачає також профілактику порушення їх адаптації на всіх рівнях взаємодії і забезпечення збереження всіх функцій сім’ї. Оскільки сексуальне здоров’я являє собою інтегративний біосоціо-психологічний феномен, тобто визначається біологічними, соціальними, психологічними та соціально-психологічними чинниками, розробка системи психопрофілактики його порушень з урахуванням причин та механізмів їх розвитку є вельми складною проблемою. Складність її суттєво зростає за неправильного загального, статевого виховання і недостатньої сексуальної просвіти молоді. Становище ускладнюється тим, що останні десятиріччя відбулося суттєве прискорення фізичного та статевого розвитку підлітків, їхнє статеве дозрівання настає в середньому на три роки раніше (В.М.Маслов, 1999). Тим часом відзначається недостатня соціальна та психологічна зрілість більшості з них, що зумовлює такі несприятливі для формування сексуального здоров’я майбутнього подружжя чинники, як ранній початок статевого життя, зростання частоти небажаних вагітностей, пологів і абортів у підлітків, вимушених шлюбів, венеричних захворювань.
Отже, розробка дієвих методів психопрофілактики первинних сексуальних розладів у чоловіків, порушення функціонування сім’ї і подружньої адаптації є актуальною медичною та психологічною проблемою, а та обставина, що зазначені порушення часто спричиняють розпад сім’ї, зумовлює і соціальну значущість даної проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПСИХОПРОФІЛАКТИКА ПЕРВИННИХ СЕКСУАЛЬНИХ РОЗЛАДІВ У ЧОЛОВІКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок