Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ВУЗЛІВ ТЕРТЯ ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ ВІДЦЕНТРОВОГО ЗМАЩУВАННЯ ТА МАСТИЛЬНИХ КАНАВОК

ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ВУЗЛІВ ТЕРТЯ ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ ВІДЦЕНТРОВОГО ЗМАЩУВАННЯ ТА МАСТИЛЬНИХ КАНАВОК

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ВУЗЛІВ ТЕРТЯ ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ ВІДЦЕНТРОВОГО ЗМАЩУВАННЯ ТА МАСТИЛЬНИХ КАНАВОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,20 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ і НАУКИ УКРАЇНИ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БАБАК ОЛЕГ ПЕТРОВИЧ
УДК 621.891: 621.431
ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ВУЗЛІВ ТЕРТЯ ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ ВІДЦЕНТРОВОГО ЗМАЩУВАННЯ
ТА МАСТИЛЬНИХ КАНАВОК
05.02.04 - Тертя та зношування в машинах
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Хмельницький – 2007
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Хмельницькому національному університеті
(м. Хмельницький) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Кузьменко Анатолій Григорович, Хмельницький національний університет, завідувач кафедри зносостійкості та надійності машин
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, Dr.-Ing. habil., професор Семенюк Микола Федорович, Хмельницький національний університет, професор кафедри машинознавства.
кандитат техничних наук, доцент
Гупка Богдан Васильович, Тернопільський державний технічний університет ім. І. Пулюя, доцент кафедри технології машинобудування.
Захист відбудеться "14" березня 2008 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д70.052.02 у Хмельницькому національному університеті за адресою: 29016, Україна, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11, 3-й навчальний корпус, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Хмельницького національного університету за адресою: 29016, Україна, м. Хмельницький, вул. Кам‘янецька, 110/1.
Автореферат розісланий "7" лютого 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор Калда Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Підвищення надійності і збільшення строків служби є одним з першочергових завдань сучасного машинобудування. Терміни експлуатації машин при цьому обмежуються в основному недостатньою зносостійкістю їх складових вузлів і деталей.
Серед існуючих конструкторських, технологічних та експлуатаційних методів забезпечення зносостійкості найбільш ефективними є підходи, пов'язані з раціональним вибором мастильного матеріалу і системи змащення, зокрема, створення і забезпечення умов для подачі мастила в зону тертя.
Одним з ефективних і простих способів підведення мастильного матеріалу в зону фрикційного контакту і його тривалого утримування там є створення на контактуючих поверхнях спеціального профілю, що складається із сукупності мікроканавок. Раціональним та технологічно простим способом створення мастильних канавок є накочування.
До числа найбільш навантажених та зношуваних відносяться вузли тертя з вищими кінематичними парами, зокрема, ексцентрикові та кулачкові механізми із схемою контакту циліндр - площина (наприклад, кулачок - штовхач газорозподільного механізму двигуна внутрішнього згоряння).
Забезпечення високої зносостійкості ексцентрикових механізмів та кулачкових пар у більшості випадків визначає працездатність машин й устаткування в цілому, оскільки механізми такого роду використовуються в робочих і виконавчих органах, а їхній технічний стан є визначальним для виконання основних функцій машини в цілому.
Таким чином, розробка способів підвищення зносостійкості спряжень типу циліндр - площина шляхом створення мастилоутримуючого рельєфу з оцінкою їхньої ефективності є актуальною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота проводилася відповідно до науково-дослідних робіт, фінансованих Державним бюджетом Міністерства освіти та науки України: "Створення системи розрахункових методів триботехнічної надійності конструкцій "(№ ДР 0199V003042), "Розробка й реалізація теоретичних основ принципово нових методів розрахунків і випробувань на зношування" (№ ДР 0107U000953).
Мета й завдання дослідження. Метою дослідження є розробка способів підвищення зносостійкості кулачкових пар тертя за рахунок покращення умов змащування. Основна ідея способу покращення умов змащування полягає у формуванні на поверхні деталей канавок зі спеціальним профілем, які забезпечують подачу мастила до зони контакту кулачка і штовхача відцентровими силами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ВУЗЛІВ ТЕРТЯ ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ ВІДЦЕНТРОВОГО ЗМАЩУВАННЯ ТА МАСТИЛЬНИХ КАНАВОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок