Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ ВЗАЄМОДІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ТА АМЕРИКАНСЬКОЇ КУЛЬТУР (соціально-філософський вимір)

ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ ВЗАЄМОДІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ТА АМЕРИКАНСЬКОЇ КУЛЬТУР (соціально-філософський вимір)

Назва:
ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ ВЗАЄМОДІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ТА АМЕРИКАНСЬКОЇ КУЛЬТУР (соціально-філософський вимір)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,59 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
БУШКОВА ВІКТОРІЯ ВІКТОРІВНА
УДК 130.2 (316.722)
ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ ВЗАЄМОДІЇ
УКРАЇНСЬКОЇ ТА АМЕРИКАНСЬКОЇ КУЛЬТУР
(соціально-філософський вимір)
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
Богданов Володимир Семенович,
Черкаський навчальний центр Одеської національної
юридичної академії, директор.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Крисаченко Валентин Семенович,
Національний інститут стратегічних досліджень
при Адміністрації Президента України, головний
консультант;
кандидат філософських наук, доцент
Чекаль Леонід Андрійович,
Національний аграрний університет,
завідуючий кафедрою філософії.
Провідна установа – Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України,
м.Київ.
Захист відбудеться “ 27 ” вересня 2001 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.456.01 в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий “ 27 ” серпня 2001 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради, Козлакова Г.О.
кандидат технічних наук, доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. В умовах динамізації взаємодії різних культур у сучасному світі виникає питання: яким буде шлях їх подальшого розвитку та взаємовпливу? У змістовно-термінологічному сенсі поняття “взаємодія” й “інтеракція” складають один ряд з такими близькоспорідненими за змістом поняттями, як “комунікація”, “спілкування”, “взаємовідносини”, “людські стосунки”, “взаємовплив” тощо. Метою взаємодії культур є не тільки спілкування, співпраця, спільне вирішення проблем, пізнання інтересів, потреб, цінностей, менталітету іншої культури, але також соціальна самореалізація суб’єкта однієї культури (індивіда, групи, нації) через взаємодію і взаємодоповнення з репрезентантом іншої культури. Інтенціональний світ окремої особистості об’єктивно потребує взаємодії, спілкування з іншим, “чужим” світом, аби ділитися власними почуттями, думками, переживаннями, а також засвоювати чужі.
Сучасна українська культура перебуває під впливом різних гілок світової цивілізації, що знаходить відображення у синтезі базових засад: західноєвропейського лібералізму, російського колективізму та американського індивідуалізму. Розширення контактів з американською культурою – тимчасових і тривалих (внаслідок зростання еміграційних процесів, формування української діаспори в США, збереження української субкультури в умовах іншокультурного оточення) – зумовлює потребу в соціально-філософському осмисленні різних структур свідомості, культурологічних чинників, що керують поведінкою індивідів в українському та американському суспільстві. Відповідно на основі узагальнення й систематизації фундаментальних культурних складових, категорій, ціннісних преференцій мають бути сконструйовані цілісні соціокультурні парадигми, які потенційно детермінують комунікативний діалог культур – української та американської. Це дасть можливість теоретичного моделювання комунікативних актів, досягнення адекватної реакції, усвідомлення причин некоректної перцепції, наслідків культурної інфільтрації інформації в процесі культурної взаємодії.
Стан наукового опрацювання проблеми. Традиційно поняття “культура” розглядається в соціальній філософії з точки зору її диференціації на етнічну, соціонормативну, художню й світоглядну. В сучасних дослідженнях новим терміном “комунікативна культура” означується специфічний прояв суспільних і міжсуб’єктних відносин, мета якого – взаємозбагачення індивідів засобами інформаційного обміну, взаємотрансляції знань, поширення й поглиблення позитивного досвіду спільного існування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ ВЗАЄМОДІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ТА АМЕРИКАНСЬКОЇ КУЛЬТУР (соціально-філософський вимір)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок