Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Регулювання земельних відносин при становленні ринку земель аграрних підприємств

Регулювання земельних відносин при становленні ринку земель аграрних підприємств

Назва:
Регулювання земельних відносин при становленні ринку земель аграрних підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,07 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Європейський університет
УДК 332.2;338.432
Яремко Юрій Іванович
 
Регулювання земельних відносин
при становленні ринку земель
аграрних підприємств
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (економіка сільського господарства і АПК)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2008
Дисертація є рукопис
Робота виконана у Європейському університеті (м. Київ)
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор, заслужений
працівник народної освіти України Благодатний Володимир Іванович, Європейський університет, завідувач кафедри економіки та менеджменту (м. Херсон)
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор Єрмаков
Олександр Юхимович, Національний аграрний
університет(м. Київ),професор кафедри аграрної
соціології та розвитку села;
- кандидат економічних наук, доцент Романова
Вікторія Анатоліївна, Херсонський державний
аграрний університет (м. Херсон), доцент
кафедри обліку та аудиту
Захист відбудеться 10 квітня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціальної вченої ради, шифр К 26.063.01 у Європейському університеті за адресою: 03115, м. Київ, бульвар Академіка Вернадського, 16-в.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Європейського університету за адресою: 03115, м. Київ, вул. Депутатська, 15/17.
Автореферат розісланий 10 березня 2008р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради |
Луцій О.П.
 
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Стратегічною задачею вирішення проблеми продовольчої безпеки України є сталий ріст ефективності виробництва в аграрних підприємствах. Постійне падіння виробничого потенціалу сільськогосподарських виробників, характерне для останніх років, привело до значного зниження віддачі основного ресурсу, на якому базується вся аграрна сфера – земель сільськогосподарського призначення. Отже, удосконалення системи управління земельними ресурсами на всіх рівнях АПК як в теоретичному, методологічному, так і в практичному плані постає актуальною проблемою, яка вимагає свого вирішення на засадах нових законодавчих та нормативних матеріалах.
Аграрний сектор не може розвиватися по ринковому шляху без створення повноцінного ринку в усіх його сферах. Уже ніхто не заперечує існування в Україні ринку засобів виробництва (крім землі), предметів споживання, інтелектуальної власності, робочої сили, цінних паперів, капіталів, інформації, нових технологій та іншої науково-технічної продукції. Дискусійним залишається питання запровадження ринку земель. З переходом до ринкової економіки всі фактори виробництва мають функціонувати в єдиному ринковому середовищі. Відсутність у ньому будь-якого з факторів призводить до порушення законів ринкової економіки, а згодом – і до її розбалансування.
Проблемам удосконалення управління земельними ресурсами присвячені дослідження багатьох російських вчених: І.Буздалова, І.Загайтова, П.Лойко, В.Милосердова, І.Пошкуса, В.Хлистуна, О.Шутькова та ін. Над розробкою цієї проблеми і, особливо, питань з економічного обороту землі, ринку землі в Україні працюють вчені економісти – аграрники: Ю.Білик, І.Бистряков, І.Будзанов, І.Будзилович, Б.Данилишин, А.Даниленко, Д.Добряк, О.Єрмаков, І.Лукінов, М.Малік, Л.Новаківський, П.Саблук, О.Татарико, А.Тихонов, В.Трегобчук, А.Третяк, М.Федоров, М.Хвесик, А.Юрченко, В.Юрчишин та інші.
Незважаючи на досягнення іноземних і вітчизняних вчених, достатня кількість теоретичних та практичних питань цієї важливої проблеми ще не вирішені. Це питання, пов’язані з уточненням категорійного апарату процесу становлення і регулювання «земельних відносин», «ринку землі», «інфраструктури земельного ринку»; визначенням в методичних підходах еколого-економічної оцінки земель, особливо в зонах підвищеного режиму використання – зрошувані землі, землі, зайняті під багаторічними насадженнями; удосконаленням механізму іпотечного кредитування, як основи стійкого функціонування земельного ринку через механізм застави оренди землі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Регулювання земельних відносин при становленні ринку земель аграрних підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок