Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІНАРНІ КОЛІЗІЇ МОДЕРНІЗМУ ТА АВАНҐАРДИЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТ. (ТВОРЧІСТЬ ЛЕСІ УКРАЇНКИ, М. СЕМЕНКА, Б.-І. АНТОНИЧА)

БІНАРНІ КОЛІЗІЇ МОДЕРНІЗМУ ТА АВАНҐАРДИЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТ. (ТВОРЧІСТЬ ЛЕСІ УКРАЇНКИ, М. СЕМЕНКА, Б.-І. АНТОНИЧА)

Назва:
БІНАРНІ КОЛІЗІЇ МОДЕРНІЗМУ ТА АВАНҐАРДИЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТ. (ТВОРЧІСТЬ ЛЕСІ УКРАЇНКИ, М. СЕМЕНКА, Б.-І. АНТОНИЧА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,95 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Ковальова Оксана Юріївна
УДК 821.161.2 : 82 – 1/2
БІНАРНІ КОЛІЗІЇ МОДЕРНІЗМУ ТА АВАНҐАРДИЗМУ
В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТ.
(ТВОРЧІСТЬ ЛЕСІ УКРАЇНКИ,
М. СЕМЕНКА, Б.-І. АНТОНИЧА)
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі новітньої української літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Міщенко Олена Іванівна,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри новітньої української літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Антофійчук Володимир Іванович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри української літератури
кандидат філологічних наук
Лисенко Наталя Олексіївна,
Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України,
науковий співробітник відділу української
літератури ХХ століття
Провідна установа: Харківський національний університет імені
В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки
України, кафедра історії української літератури, м. Харків
Захист відбудеться 16 березня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ – 17, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ – 17, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “15” лютого 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філологічних наук, професор Л.М. Копаниця
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасному літературознавстві та в багатьох працях з історії української літератури спостерігається неузгоджене використання термінів і понять, особливо коли йдеться про аналіз магістральних напрямів українського письменства та пов’язаних із ними стильових тенденцій.
Здавалося б, розмежування та уточнення термінології – суто теоретичне завдання, але в такому разі з поля зору зникали б складні процеси поетичної практики першої половини ХХ ст., а саме їх конкретно-історичне висвітлення допоможе глибше зрозуміти суперечливі взаємозв’язки модернізму та аванґардизму. І до цього часу відсутня узгоджена думка щодо сутності, часу і місця їхнього зародження та розвитку. Серед науковців існує визнане уявлення, що модернізм виник в останній чверті ХІХ століття як заперечення “традиційного” реалізму. Щодо аванґардизму немає такої одностайності, як і в ситуації його розмежування із модернізмом, усвідомлення істотної відмінності між ними. Трапляються випадки, коли модернізм тлумачиться як синонім аванґардизму. Почасти – як явище, що в час зародження інтегрувало в собі декадентство й аванґардизм. Окремі ж науковці схильні вбачати в модернізмові художній рух, що відмежовується від декадентства і має аванґардизм своїм найрадикальнішим виявом. Іноді складається враження, ніби, “пройшовши стадії декадентства й аванґардизму, модернізм як естетична система постає з 20-х рр.” Ткаченко А. Мистецтво слова: Вступ до літературознавства. – К: Правда Ярославичів, 1998. – С.433. ХХ ст.
Часом під поняттям “аванґардизм” розуміється загальна назва течій і просто певних тенденцій у модерністському мистецтві й літературі, тому можна припустити, ніби модернізм містить у собі поняття аванґардизму або “складає передній фланг модернізму” Крючкова В.А. Антиискусство. Теория и практика авангардистских движений. – М: Изобраз. искусство, 1985. – С.5-6., розглядається як “радикальна форма модернізму” Шевчук Н. Напрям, течія, дискурс: питання теоретичні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: БІНАРНІ КОЛІЗІЇ МОДЕРНІЗМУ ТА АВАНҐАРДИЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТ. (ТВОРЧІСТЬ ЛЕСІ УКРАЇНКИ, М. СЕМЕНКА, Б.-І. АНТОНИЧА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок