Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Роль інфекційних агентів в патології репрдуктивних корів і телиць на молочно-товарних фермах півдня України

Роль інфекційних агентів в патології репрдуктивних корів і телиць на молочно-товарних фермах півдня України

Назва:
Роль інфекційних агентів в патології репрдуктивних корів і телиць на молочно-товарних фермах півдня України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,82 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ
УКРАЇНИ
Одеський державний сільськогосподарський інститут
ГУМЕННИЙ Олег Григорович
УДК : 619 : 616.9 – 0,84 : 636,14 : 636.22/ .28/477.7/.
Роль інфекційних агентів в патології
репрдуктивних корів і телиць на молочно-товарних фермах
півдня України
Спеціальність 16.00.03 - Ветеринарна мікробіологія та вірусологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Одеса - 1 9 9 9


Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному сільськогосподарському інституті, а також в умовах виробництва.
Наукові керівники: |
Доктор ветеринарних наук, професор,
Атамась Валентин Якимович,
Завідувач кафедри епізоотології Одеського державного сільськогосподарського інституту
Кандидат ветеринарних наук Станішевський Євген Федорович, доцент кафедри акушерства і хірургії Одеського державного сільськогосподарського інституту
Офіційні опоненти: | Доктор ветеринарних наук, професор
Буряк Євген Іванович, завідувач кафедри мікробіології і вірусології Одеського державного сільськогосподарського інституту
Кандидат ветеринарних наук
Волосянко Олена Вікторівна, провідний науковий співробітник лабораторії вивчення вірусних хвороб репродуктивних органів великої рогатої худоби Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини
Провідна установа: | Білоцерківський державний аграрний університет Міністерства агропромислового комплексу України
Захист відбудеться “18 ” червня 1999 р. о 12 годині на засіданні вченої ради Д 41. 843. 01 при Одеському державному сільськогосподарському інституті (270039 м.Одеса, вул. Краснова 3 “А”, Ветеринарні клініки.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного сільськогосподарського інституту (270039 м. Одеса, вул.Канатна,99)
Автореферат розісланий “18“ травня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат ветеринарних наук, доцент РОЗУМ Є.Ю
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні методи ведення тваринництва вимагають інтенсивного отримання приплоду від маточного поголів’я тварин. Вирішити це питання практично неможливо без створення системи заходів проти інфекційних захворювань, які уражають систему органів розмноження.
В останні роки все менше реєструється спалахів таких хвороб, як бруцельоз, кампілобактеріоз, трихомоноз, що уражають систему органів розмноження. На зміну їм приходять вірусні захворювання, які в силу інтенсивного ведення тваринництва набули значного розповсюдження в усіх економіко-географічних областях України.
Найбільшого поширення в патології системи статевих органів маточного поголів’я великої рогатої худоби набув інфекційний ринотрахеїт - пустульозний вульвовагініт, збудником якого є
вірус герпеса І-го типу / Н.Н. Крюков, 1960; В.Н. Сюрин, 1979; О.Х. Штрауб, 1981; Є.В. Андрєєв зі співавт., 1987, 1990 та ін. /.
Характерною особливістю патології, яку зумовлює цей збудник, є те, що хвороба частіше має безсимптомний перебіг, після якого тварини протягом тривалого часу залишаються вірусоносіями і вірусовиділителями / Є.В. Андрєєв та ін., 1975; П.П. Фукс, 1993; Л.В. Гончарова, 1993 /.
Хворіють на інфекційний ринотрахеїт - пустульозний вульвовагініт корови і телиці всіх вікових груп. Це свідчить про те, що вірус має не тільки горизонтальний, а і вертикальний шлях передачі. Імовірно також і те, що вертикальним шляхом передачі вірусу зумовлені аборти і мертвонародження молодняку у корів і нетелів / П.П. Фукс з співавт., 1987; Є.В. Андрєєв з співавт., 1987 /.
Протягом останніх років вченими нашої країни була розроблена система протиепізоотичних заходів, спрямованих на боротьбу з цією інфекцією, було також сконструйовано ряд вакцин і запропоновано багато препаратів для лікування тварин.
Разом з тим вести практично боротьбу з цією інфекцією досить важко тому, що інфекційний ринотрахеїт, як його респіраторна так і генітальна форми, у чистому вигляді майже не зустрічається, а частіше проявляється як змішана інфекція. Найбільш поширені асоціації вірусу ІРТ-ПВВ з хламідіями /Є.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Роль інфекційних агентів в патології репрдуктивних корів і телиць на молочно-товарних фермах півдня України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок