Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ СИСТЕМИ ГАЗОТУРБІННОГО НАДДУВУ ЧОТИРИТАКТНОГО ТРИЦИЛІНДРОВОГО ДВИГУНА

РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ СИСТЕМИ ГАЗОТУРБІННОГО НАДДУВУ ЧОТИРИТАКТНОГО ТРИЦИЛІНДРОВОГО ДВИГУНА

Назва:
РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ СИСТЕМИ ГАЗОТУРБІННОГО НАДДУВУ ЧОТИРИТАКТНОГО ТРИЦИЛІНДРОВОГО ДВИГУНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,48 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний технічний університет“
Харківський політехнічний інститут”
Мазін Володимир Олексійович
УДК 621.43.052
РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ СИСТЕМИ ГАЗОТУРБІННОГО
НАДДУВУ ЧОТИРИТАКТНОГО ТРИЦИЛІНДРОВОГО ДВИГУНА
Спеціальність 05.05.03 Теплові двигуни
 
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Теплотехніка і гідравліка” Запорізького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Єгоров Ярослав Олексійович,
Запорізький національний технічний університет, м. Запоріжжя,
завідувач кафедри теплотехніки і гідравліки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Куценко Олександр Сергійович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, м. Харків, завідувач кафедри системного аналізу і управління;
 
кандидат технічних наук
Анімов Юрій Олександрович,
Казенне підприємство “Харківське конструкторське бюро з двигунобудування”, м. Харків, керівник відділу агрегатів турбонаддуву та газоповітряних систем.
Провідна установа: Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України, відділ поршневих енергоустановок, м. Харків.
 
Захист відбудеться “ 3 ” жовтня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.13 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “ 2 ” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Парсаданов І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Напрямок на підвищення економічності комбінованих двигунів внутрішнього згоряння (КДВЗ) збережеться й у найближчому десятиріччі. Підвищення економічності насамперед вимагають двигуни з малим числом циліндрів, виробництво яких розширюється; вдосконалення у зв’язку з цим потребують системи газотурбінного наддуву (ГТН) і процеси в їх елементах. Відзначені проблеми вирішують поетапно розрахунковим прогнозуванням і експериментальною верифікацією результатів. Якість розробок при цьому залежить від точності й адекватності застосовуваних фізико-математичних моделей (ФММ).
Низька ефективність відомих систем ГТН у складі двигунів із трьома і менше циліндрами пов'язана з нестачею і нерівномірністю надходження газу у випускний колектор. Через це тиск на вході у турбіну нижче, ніж у двигунів з великим числом циліндрів, при імпульсній системі він може бути близьким навіть до атмосферного. З цих причин складно забезпечити сприятливі умови для ефективного розширення газу в турбіні протягом циклу. У результаті більше втрати, пов'язані з імпульсністю, кінематичною парціальністю і компресорними режимами, а циклова енергія на валу менша за роботоздатність газу на вході у турбіну.
Втрати можливо знизити, використовуючи у турбіні потік високої роботоздатності задовільної імпульсності, складений з виділених порцій випускного газу окремих циліндрів у колекторі, газ низької роботоздатності при цьому скидається. Практично ідея реалізується в системі з двома випускними клапанними органами, поліпшення аеродинамічних характеристик яких також сприяє успішному рішенню проблеми. Таку систему названо ізобарно-імпульсною, в ній вдало сполучаються переваги і погашаються недоліки діючих систем-аналогів.
Актуальність теми дисертаційної роботи обумовлена необхідністю розробки методики вибору і пристосування системи газотурбінного наддуву, що відповідає сімейству чотиритактних трициліндрових двигунів, прогнозування техніко-економічних показників при різних умовах експлуатації на основі варіантних розрахунків, вироблення заходів перспективного удосконалення з урахуванням існуючих тенденцій розвитку.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження погоджується з Державною програмою розвитку двигунобудування України на 2001 – 2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ СИСТЕМИ ГАЗОТУРБІННОГО НАДДУВУ ЧОТИРИТАКТНОГО ТРИЦИЛІНДРОВОГО ДВИГУНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок