Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ГОСТРОГО ДЕСТРУКТИВНОГО ПАНКРЕАТИТУ, УСКЛАДНЕНОГО ПАРАПАНКРЕАТИТОМ

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ГОСТРОГО ДЕСТРУКТИВНОГО ПАНКРЕАТИТУ, УСКЛАДНЕНОГО ПАРАПАНКРЕАТИТОМ

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ГОСТРОГО ДЕСТРУКТИВНОГО ПАНКРЕАТИТУ, УСКЛАДНЕНОГО ПАРАПАНКРЕАТИТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
Котов Олександр Володимирович
УДК 616.37 – 002.089
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ
ГОСТРОГО ДЕСТРУКТИВНОГО ПАНКРЕАТИТУ,
УСКЛАДНЕНОГО ПАРАПАНКРЕАТИТОМ
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Дніпропетровськ-2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії
 
Науковий керівник: лауреат Державної премії України, доктор медичних наук, професор Десятерик Володимир Іванович, завідувач кафедри хірургії, травматології та ортопедії факультету післядипломної освіти Дніпропетровської державної медичної академії.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Люлько Іван
Володимирович, завідувач кафедри госпітальної хірургії Дніпропетровської державної медичної академії.
лауреат Державної премії України, доктор медичних наук, професор Старосек Віктор Миколайович, завідувач кафедри хірургічних хвороб факультету післядипломної освіти Кримського медичного університету ім. С. І. Георгієв-ського.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П. Л. Шупика МОЗ України
Захист відбудеться 11.10.2002 р. о 13 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 08.601.01 у Дніпропетровській державній медичній
академії (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровської державної
медичної академії (49044, м. Дніпропетровськ, вул.. Дзержинського, 9)
Автореферат розісланий 10.09.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
доцент Ю.Ю.Кобеляцький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гострий панкреатит (ГП) – важлива медична та соціально-економічна проблема сучасного суспільства. Вона обумовлена, з одного боку, постійно зростаючим рівнем захворюваності, особливо серед людей працездатного віку, а з другого - високими показниками післяопераційної летальності, що характеризують результати хірургічного лікування як незадовільні (Криворучко І.А. та співавт., 1997, Вашетко Р.В. та співавт., 2000). За даними статистики, в Україні в 1999 році ГП в структурі ургентної хірургічної патології посідав третє місце, поступаючись лише гострому апендициту та гострому холециститу, а за показником загальної післяопераційної летальності (20,6%) займав перше місце (Саєнко В.Ф., 2000). Несвоєчасне звернення хворих за медичною допомогою, значна частота діагностичних помилок як на догоспітальному етапі, так і в стаціонарі, недооцінка лікарем тяжкості перебігу захворювання, обумовлюють пізню госпіталізацію хворих до профільних хірургічних відділень, затримку з проведенням адекватних лікувальних заходів і, як наслідок, погіршення результатів хірургічного лікування (Савельєв В.С. та співавт., 1996). Так, в 1999 році по Україні показник післяопераційної летальності при госпіталізації хворих на ГП в строк понад 24 години від початку захворювання перевищував показник загальної післяопераційної летальності на 6% і становив 26,5% (Саєнко В.Ф., 2000). В 97% випадків смерть хворих обумовлена розвитком ускладнень, які незалежно від перебігу запалення в підшлунковій залозі (ПЗ) приймають домінуючий характер (Савельєв В.С. та співавт., 2001, Вашетко Р.В. та співавт., 2000). Особливе місце серед таких ускладнень посідає парапанкреатит (ПП), тобто ураження клітковини заочеревинного простору як навколо ПЗ, так і більш віддалених ділянок. ПП спостерігали у 84,2 – 100% хворих, що померли внаслідок прогресування гострого деструктивного панкреатиту (Філін В.І. та співавт., 1994, Земськов В.С. та співавт., 1998, Вашетко Р.В. та співавт., 2000).
Помітні науково-технічні досягнення в панкреатології за останні 10-15 років відзначились поліпшенням результатів хірургічного лікування ускладнених форм гострого деструктивного панкреатиту (ГДП), майже втричі зменшивши рівень післяопераційної летальності (Шалімов О.О. та співавт., 1998, Зайцев В.Т. та співавт., 1998, Parodi H. et al., 1996). Застосування сучасної діагностичної та ендоскопічної апаратури, використання малоінвазивних методів лікування суттєво вплинуло як на загальні принципи хірургічної тактики, так і на методику самих хірургічних втручань (ШалімовО.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ГОСТРОГО ДЕСТРУКТИВНОГО ПАНКРЕАТИТУ, УСКЛАДНЕНОГО ПАРАПАНКРЕАТИТОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок