Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВНУТРІШНЬОПОЛІТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В КОНТЕКСТІ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ

ВНУТРІШНЬОПОЛІТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В КОНТЕКСТІ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ

Назва:
ВНУТРІШНЬОПОЛІТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В КОНТЕКСТІ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,27 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
СЕРГІЄНКО Тетяна Іванівна
УДК 321.013
ВНУТРІШНЬОПОЛІТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
В КОНТЕКСТІ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту організацій Запорізької державної інженерної академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник —
кандидат філософських наук, професор
Кіндратець Олена Миколаївна,
Запорізька державна інженерна академія
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
Кресіна Ірина Олексіївна,
Інститут держави і права ім. В.М.Корецького НАН України,
завідувач відділу правових проблем політології;
кандидат історичних наук, професор
Білоус Василь Степанович,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана,
професор кафедри політології і соціології.
Провідна установа —
Південноукраїнський державний педагогічний університет
ім. К.Д. Ушинського, кафедра політичних наук.
Захист відбудеться “ 8 ” червня 2007 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України: 01601, м. Київ, вул. Трьох-святительська, 4.
Автореферат розісланий “ 7 ” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук М.Д. Ходаківський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Актуальність обраної теми обумов-лена тим, що процес досягнення національної згоди в Україні далеко не завершений. Основною умовою здійснення української державності виступає консолідація, яка є результатом інтеграції суспільства. Нині в Україні існують дві тенденції – інтеграції і дезінтеграції. В даному дослідженні вивчаються обидві тенденції, їх вплив на державу, фактори, які сприяють та заважають внутрішньополітичній інтеграції. Актуальність даному досліджен-ню надає безпосередньо епістемологічний дискурс, що зводиться до визначення змісту, структури та складових процесу внутрішньополітичної інтеграції суспільства. Дослідження зазначеного процесу в Україні безпосередньо зумовлено необхідністю побудови демократичної, соціальної, правової держави.
Демократичний характер державотво-рення на ґрунті вітчизняного культурно-історичного досвіду виявляється насамперед в орієнтації українців на незалежність, самостійність, суверен-ність держави. В сучасній науковій політологічній літературі відсутні відповіді на цілу низку питань, в тому числі немає відповіді на питання про можливості нейтралізації дії дезінтег-руючих факторів, які виникають у процесі державотворення. Як свідчить політологічний аналіз, за останні десятиліття кількість міждержавних кон-фліктів зменшилась, але значно зросла кількість внутрішніх конфліктів, значна частина яких конфліктів зумовлена модернізацією. Оскільки в Україні процес державотворення співпадає з модернізацією, це обумовлює не лише складність вирішення завдань державотворення, але і створює загрозу соціальній стабільності та єдності суспільства.
Для нейтралізації дезінтеграційних тенденцій в процесі державотворення необхідно використати демократичні, легітимні механізми, що характеризу-ються активним діалоговим пошуком компромісів, узгодження інетересів суспільства і основних політичних сил щодо поділу влади. В цьому напрямку має трансформуватись держава як інститут влади, що взаємодіє з суспіль-ством, інтегрує в собі функції професійного володарювання, управління, регулювання й адміністрування. Все це потребує уважного переосмислення пройденого політологією шляху й визначення перспективних напрямів її подальшого розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВНУТРІШНЬОПОЛІТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В КОНТЕКСТІ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок