Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДМІНІСТРАТИВНО-КОМАНДНЕ КЕРІВНИЦТВО ВАЖКОЮ ПРОМИСЛОВІСТЮ ДОНБАСУ У 1938-ЧЕРВНІ 1941 РОКІВ

АДМІНІСТРАТИВНО-КОМАНДНЕ КЕРІВНИЦТВО ВАЖКОЮ ПРОМИСЛОВІСТЮ ДОНБАСУ У 1938-ЧЕРВНІ 1941 РОКІВ

Назва:
АДМІНІСТРАТИВНО-КОМАНДНЕ КЕРІВНИЦТВО ВАЖКОЮ ПРОМИСЛОВІСТЮ ДОНБАСУ У 1938-ЧЕРВНІ 1941 РОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,31 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Касперович Віктор Миколайович
УДК 94(477.6) “1938/1941”
АДМІНІСТРАТИВНО-КОМАНДНЕ КЕРІВНИЦТВО ВАЖКОЮ
ПРОМИСЛОВІСТЮ ДОНБАСУ У 1938-ЧЕРВНІ 1941 РОКІВ
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донецькому національному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор,
заслужений працівник освіти України
Добров Петро Васильович,
професор кафедри історії України
Донецького національного університету
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, старший науковий співробітник
Лисенко Олександр Євгенович,
завідувач відділу історії другої світової війни
Інституту історії України НАН України
доктор історичних наук, професор
Парінов Михайло Павлович,
завідувач кафедри історії та політології
Донбаської державної академії
будівництва і архітектури
Провідна установа – Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
(кафедра новітньої історії України)
Захист відбудеться 15.02.2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 09.01.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.КрапівінЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розбудова соборної, незалежної, демократичної, соціальної, правової держави, якою проголошена Україна за нині діючою Конституцією, реформування та розвиток народного господарства, економічне піднесення країни потребують зусиль усіх верств її населення. На шляху змін у економічному, політичному, соціальному та культурному житті держави, що тривають в Україні з моменту проголошення незалежності (24 серпня 1991р.) по сьогодення, слід враховувати передовий досвід зарубіжних країн, але і події власного минулого не повинні залишатися поза увагою фахівців. Позитивний та негативний досвід управління усіма сферами життя країни, що був накопичений у роки радянської влади, зараз потребує нового осмислення і переоцінки.
Економічний розвиток будь-якої країни залежить від стану промислового виробництва, підґрунтям якого є пріоритетний розвиток виробництва засобів виробництва – основного завдання важкої промисловості. Вугільній, металургійній, машинобудівній, хімічній та електроенергетичній галузям, що і складають важку промисловість, як у передвоєнний час, так і протягом усього радянського періоду, приділялась максимальна увага, виділялись найбільші кошти. І сьогодні важка промисловість залишається однією з найважливіших галузей народного господарства України, що обумовлює неослабну увагу до неї як з боку держави, так і з боку фахівців-дослідників.
У 1938-червні 1941 років, в умовах загострення міжнародної обстановки і початку другої світової війни, СРСР, складовою частиною якого і була Україна, спрямовував багато зусиль на зміцнення економічного потенціалу. У цьому процесі основна увага приділялась важкій промисловості, як базової у посиленні економічної та військової могутності країни. Складність часу вимагала нечувано високих темпів промислового будівництва, технічного удосконалення та оновлення устаткування, впровадження передових технологій виробництва, підвищення продуктивності праці, тощо. Але коштів на виконання цих грандіозних завдань не вистачало. Тому партійно-державне керівництво країни посилювало та урізноманітнювало адміністративно-командні засоби управління промисловим виробництвом. І саме Донбас, з його розвиненою важкою промисловістю, “край вугілля й металу”, став одним із своєрідних полігонів, де сталінський тоталітарний режим випробовував командно-натискний стиль керівництва.
Питання управління промисловим розвитком, доцільності розставлених у цій справі пріоритетів вимагають вивчення і постійного вдосконалення форм та методів керівництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АДМІНІСТРАТИВНО-КОМАНДНЕ КЕРІВНИЦТВО ВАЖКОЮ ПРОМИСЛОВІСТЮ ДОНБАСУ У 1938-ЧЕРВНІ 1941 РОКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок