Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Створення чоловічостерильних компонентів для гібридів F1 моркви на основі сучасних методів біотехнології

Створення чоловічостерильних компонентів для гібридів F1 моркви на основі сучасних методів біотехнології

Назва:
Створення чоловічостерильних компонентів для гібридів F1 моркви на основі сучасних методів біотехнології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,16 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
`yІнститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва УААН
Сергієнко Ольга Федорівна
УДК 635.132 : 631.527 : 631.47 : 631.53.02
Створення чоловічостерильних компонентів
для гібридів F1 моркви на основі сучасних
методів біотехнології
06.01.05 – селекція рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків 2005
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
в Інституті овочівництва і баштанництва Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: |
доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
ЛЄДОВСЬКИЙ Станіслав Якович, Інститут овочівництва і баштанництва УААН, головний науковий співробітник лабораторії біотехнології
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кор. УААН КРАВЧЕНКО Владислав Андрійович, директор Науково-дослідного і навчального Центру закритого ґрунту АК “Пуща Водиця
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник КОЛІСНИК Ірина Віталіївна, Полтавська державна сільськогосподарська дослідна станція ім. М.І. Вавілова, завідувач науково-технічним відділом селекції, первинного та елітного насінництва
Провідна установа: | Інститут картоплярства УААН
Захист відбудеться 20.12.2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.366.01 в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва УААН за адресою: 61060, м. Харків, проспект Московський, 142, тел.: (057) 392-23-78.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва УААН, м. Харків, проспект Московський, 142.
Автореферат розісланий 14.11.2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради В.П. Петренкова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед світових комерційних форм моркви переважають гібриди F1 на чоловічостерильній основі, які мають високі врожайність та товарність і захищені від їх несанкціонованого репродукування.
У нашій країні теж розгорнуто програму гетерозисної селекції моркви на основі чоловічої стерильності. Створено перші вітчизняні гібриди F1: Ранок, Довіра, Дарунок, Статус (Терновий Ю.В., 1997; Кривець Д.О., 1998). Однак, материнськими компонентами їх були російські стерильні лінії, розмноження яких в Україні не проводиться. Отже, актуальним завданням стало створення вітчизняних чоловічостерильних ліній, адаптованих до місцевих умов.
Слід зазначити, що цей процес є складним і за традиційною схемою триває 10-12 років (Тімін Н.І., 1986).
Необхідність швидкого створення нових вітчизняних чоловічостерильних ліній вимагає застосування сучасних методів біотехнології, які дозволяють прискорити селекційний процес і підвищити його ефективність (Уралець Л.І., 1997).
Прикладом цього може служити російська селекція моркви, де розроблено і застосовуються методи експериментальної гаплоїдії та генетичної трансформації моркви (Тюкавин Г.Б., Шмикова Н.А., 2000; Поляков А.В., 2004; Крутенко Д.В. та ін. 2000).
В Україні до наших досліджень біотехнологічні методи на моркві не розвивались і в селекції моркви не застосовувались.
Використання методу мікроклонування у гетерозисній селекції моркви може забезпечити швидке і гарантоване розмноження у лабораторних умовах вихідних селекційних форм з корисними властивостями, а метод експериментальної гаплоїдії дозволяє значно прискорити створення гомозиготних ліній.
Розробка практичної системи регенерації рослин моркви in vitro необхідна також, як основа для створення більш складних вітчизняних біотехнологічних методик, таких як клітинна селекція, нестатева трансформація геному та генетичні банки в культурі in vitro.
Необхідність вирішення цих питань і визначило актуальність наших досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконували згідно з державними науковими програмами та планами науково-дослідних робіт Інституту овочівництва і баштанництва УААН:
“Розробити на основі біотехнологічних методів способи одержання вихідних форм для прискореного створення нового покоління високопродуктивних сортів та гібридів овочевих культур” (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Створення чоловічостерильних компонентів для гібридів F1 моркви на основі сучасних методів біотехнології

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок