Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ СТАТИСТИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЗМІННИХ І ПАРАМЕТРІВ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ОБ'ЄКТІВ ГАЗОТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМ

ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ СТАТИСТИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЗМІННИХ І ПАРАМЕТРІВ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ОБ'ЄКТІВ ГАЗОТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМ

Назва:
ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ СТАТИСТИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЗМІННИХ І ПАРАМЕТРІВ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ОБ'ЄКТІВ ГАЗОТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,39 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Загрузка программы “АРМ СИ” (далее АРМ) осуществляется при запуске фа
йла Stacio


Харківський національний університет радіоелектроніки
Сендеров Олег Олександрович
УДК 519.2:622.69
ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ СТАТИСТИЧНИХ
ВЛАСТИВОСТЕЙ ЗМІННИХ І ПАРАМЕТРІВ МАТЕМАТИЧНИХ
МОДЕЛЕЙ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ОБ'ЄКТІВ
ГАЗОТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки
Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Тевяшев Андрій Дмитрович,
Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри прикладної математики
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Капцов Іван Іванович,
Український науково-дослідний інститут газу,
завідувач відділу транспорту газу;
доктор фізико-математичних наук, професор
Руткас Анатолій Георгійович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри моделювання та математичного забезпечення ЕОМ.
Провідна установа – Київський національний університет України
„Київський політехнічний інститут”,
кафедра прикладної математики, м. Київ.
Захист відбудеться " 23 " січня 2007 р. о 15:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.02 в у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного
університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий " 22 " грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В Безкоровайний
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом кількість опосередкованих, сукупних і сумісних вимірювань (розрахунків) технологічних параметрів значно зросла. Це пов'язано із впровадженням нових сучасних АСК ТП об'єктів газотранспортної системи (ГТС) і розробкою математичних моделей (ММ) об'єктів ГТС.
При реалізації в АСК ТП об'єктів ГТС розрахункових задач реального часу виникає наступна проблема: оскільки оперативні дані прямих вимірів мають похибку, то, застосовуючи їх у розрахункових задачах у якості вхідних, оцінки параметрів, що ми отримуємо у результаті розрахунку, теж мають похибку, яку потрібно оцінювати. Тому виникає потреба у розробці точних та швидкодіючих обчислювальних методів оцінювання статистичних властивостей змінних і параметрів нелінійних математичних моделей технологічних об'єктів ГТС, які можна застосовувати у реальному часі.
На цей час у ГТС України працює над створенням АСК ТП об'єктів ГТС кілька організацій, більшість з яких реалізує у своїх АСК ТП розрахункові задачі, причому перелік технологічних параметрів об'єкта, що розраховуються, однієї системи перетинається з переліком іншої системи. І оскільки в основі розрахунків закладені різні ММ, результати відрізняються. Крім того, не наводиться точність одержуваних оцінок технологічних параметрів. Таким чином, персонал, що обслуговує конкретний об'єкт ГТС, має декілька значень того самого параметра і не знає якому значенню довіряти, тобто яке більш точне.
Необхідність опосередкованих, сукупних і сумісних вимірювань очевидна, тому що вони не тільки спрощують керування технологічними процесами об'єктів, але і підвищують надійність і оперативність. Але при цьому метрологічна атестація опосередкованих, сукупних і сумісних вимірювань на даний момент не проводиться, тому що на сьогодні не висувається розроблювачам АСК ТП об'єктів ГТС такої вимоги.
Усі діючі на Україні нормативні документи не охоплюють у достатній мірі питання оцінювання статистичних властивостей змінних і параметрів нелінійних ММ. Крім того, нормативна база з оцінювання похибок опосередкованих, сукупних і сумісних вимірювань існує на рівні рекомендацій.
У дисертаційній роботі запропоновано обчислювальні методи оцінювання статистичних властивостей змінних і параметрів ММ технологічних об'єктів ГТС, які можуть бути використані для проведення метрологічної атестації математичних моделей об'єктів ГТС, що дає можливість також порівнювати різні математичні моделі між собою за точністю отримуваних результатів розрахунків технологічних параметрів режиму роботи кожного об’єкта.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ СТАТИСТИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЗМІННИХ І ПАРАМЕТРІВ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ОБ'ЄКТІВ ГАЗОТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок