Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЛЕКСАНДР КУЛЬЧИЦЬКИЙ В КОНТЕКСТІ СВІТОВОЇ ФІЛОСОФІЇ

ОЛЕКСАНДР КУЛЬЧИЦЬКИЙ В КОНТЕКСТІ СВІТОВОЇ ФІЛОСОФІЇ

Назва:
ОЛЕКСАНДР КУЛЬЧИЦЬКИЙ В КОНТЕКСТІ СВІТОВОЇ ФІЛОСОФІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,68 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГОНЧАРУК Тетяна Вікторівна
УДК 1(09) 4/9
ОЛЕКСАНДР КУЛЬЧИЦЬКИЙ В КОНТЕКСТІ СВІТОВОЇ ФІЛОСОФІЇ
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант -
доктор філософських наук, професор
БИЧКО Ада Корніївна,
Київський національний університет театру, кіно, телебачення
ім. І.Карпенка-Карого,
професор кафедри суспільних наук
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
ВЕРНИКОВ Марат Миколайович,
Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова,
завідувач кафедри культурології
доктор філософських наук, професор
ЄМЕЛЬЯНОВА Наталія Миколаївна,
Донецький національний університет,
професор кафедри філософії
доктор філософських наук, професор
КОРХ Олександр Миколайович,
Академія митної служби України,
проректор з науково-педагогічної роботи, завідувач
кафедри філософії та соціально-політичних дисциплін
Провідна установа - Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться „01” листопада 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.11 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософських наук у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г.Шевченка, 1, Палац студентів ДНУ, к. 30.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий „28” вересня 2006 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор філософських наук, професор В. Б. Окороков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здобуття Україною незалежності, побудова своєї державності висунули нагальні завдання пошуку нових цінностей та орієнтирів, які б мали не імперський чи класовий, а загальнолюдський характер і враховували специфіку їх прояву в житті кожного народу. Зазначене вплинуло й на дослідження в галузі національної культури, філософії, їх нового бачення та осмислення.
Сьогоднішній світ, спрямований у майбутнє, все більше заглиблюється у минувшину. Як відомо, причини цього досить поширеного явища - на поверхні. Воно фактично розпочалося з ідеями Просвітництва, коли оптимістична віра в могутність людського розуму спрямовує думку дослідників на необмежене намагання “судити” все буття в цілому, в тому числі й найскладніші питання свого власного буття, “світлом розуму”. А це поглиблює зацікавленість минулим, в глибинах якого проглядаються першопричини буття.
Саме тому, починаючи з Йоганна-Готфріда Гердера (1772-1803), є непроминальним зацікавлення до вивчення та відтворення особливостей історії духовної культури та життя різних народів.
У процесі відродження важливим є не лише звернення до минулого як такого, а відродження у минулому того, що через різні причини не входило до складників пам’яті актуальної культури. Адже протягом історії зміст пам’яті національної культури змінюється. Вона включає в себе лише те з минулого, що виявляється співзвучним до актуальних потреб сьогодення. Все ж інше відтісняється зі сфери пам’яті в “зону забуття”, де зберігається у вигляді релікту, анахронізму, пережитку тощо.
Це відбувалося і з нашим минулим, яке постійно репресували, придушували, приховували, фальсифікували, в тому числі і щодо творчості українських мислителів за кордоном, яких прокомуністичні ідеологи намагалися трактувати як “зрадників”, “шпигунів”, “українських буржуазних націоналістів”. Адже тільки в Радянській Україні, переконували нас псевдовчені від марксизму-ленінізму, можна досягти успіхів в економічній, науковій або культурній сферах. Сьогодні в епоху постмодернізму звільнилося мислення від спрощених схем, застиглих стереотипів, віджилих мітологій, через це відкриваються все нові і нові імена українців, які волею обставин опинилися за межами України, на чужині, заслужили повагу як політичні, громадські, релігійні, освітні діячі, письменники, митці, науковці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ОЛЕКСАНДР КУЛЬЧИЦЬКИЙ В КОНТЕКСТІ СВІТОВОЇ ФІЛОСОФІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок