Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СВІТОГЛЯДНІ ОРІЄНТАЦІЇ ПОСТРАДЯНСЬКОЇ ЛЮДИНИ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

СВІТОГЛЯДНІ ОРІЄНТАЦІЇ ПОСТРАДЯНСЬКОЇ ЛЮДИНИ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
СВІТОГЛЯДНІ ОРІЄНТАЦІЇ ПОСТРАДЯНСЬКОЇ ЛЮДИНИ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,66 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ (м. ОДЕСА) ім. К.Д.УШИНСЬКОГО
БОЙКО АНЖЕЛА ІВАНІВНА
УДК 140.8(477)
СВІТОГЛЯДНІ ОРІЄНТАЦІЇ ПОСТРАДЯНСЬКОЇ ЛЮДИНИ
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 09.00.03 - соціальна філософія
та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса)
ім. К.Д.Ушинського
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
Кавалеров Анатолій Іванович,
Південноукраїнський державний педагогічний університет (м. Одеса)
ім. К.Д.Ушинського, завідувач кафедри філософії і соціології
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Гансова Емма Августівна
Академія державного управління при Президентові України
кандидат філософських наук, в.о. доцента
Доннікова Ірина Анатоліївна
Одеська державна морська академія, кафедра філософії
Провідна установа - Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, м. Київ
Захист відбудеться 15.05.2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 в Південноукраїнському державному педагогічному університеті
(м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65021 м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65021 м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
 
Автореферат розісланий 10.04.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г.Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Проблема формування світогляду особистості здавна є важливим предметом філософського дискурсу. З'ясування сутнісних рис світогляду людини, пошук детермінант формування її світоглядної орієнтації є плідним полем для соціально-філософського аналізу та культурологічних роздумів.
Важливою причиною актуалізації досліджуваної теми є ідейна криза, якої зазнають пострадянські країни в цілому та Україна зокрема. Якщо в рамках системної кризи, що переживається соціумом, який трансформується, економічна криза є найгострішою, то ідейна є найбільш глибокою. Зрозуміло, що доки людина і суспільство не відновлять своєї ідентичності, доки не вироблять власну систему цінностей та світорозуміння, не визначать сенс своєї життєдіяльності і світоглядні орієнтири, перетворююча енергія буде витрачатися соціально неефективно. Україна здобула політичну незалежність і зараз гостро потребує світоглядної та ідейної незалежності - знаходження соціально ефективної стратегії існування українського народу, збереження ним національної самобутності і продовження традицій тисячолітньої історії. При цьому потрібно враховувати світовий досвід соціального трансформування, способи вирішення світоглядних проблем, що виникають.
Розвиток в Україні демократичних принципів соціального буття зіткнувся із світоглядною інерцією мас, з непідготовленістю патерналістично орієнтованої особи до світоглядної свободи. Це значною мірою зумовлює дослідницький інтерес до виявлення специфіки світоглядної орієнтації особи пострадянського типу. Актуальним у цьому контексті є виявлення специфічних особливостей світосприйняття й світовідношення пострадянської людини, з'ясування факторів її звернення до релігійного світорозуміння, екстремістських та тоталітарних ідеологій, прихильності до “сильної” влади, а також виявлення детермінант можливої оптимізації світоглядних орієнтацій, що дозволила б колишнім громадянам СРСР успішно інтегруватися до світового співтовариства.
В теоретичному плані актуальним є дослідження взаємовпливу процесів соціальної трансформації, що притаманна сучасній Україні й іншим країнам пострадянського простору, та світоглядних установок їх громадян, виявлення їх конститутивних елементів формування світоглядних орієнтацій і кореляції з постмодерністським світоглядом, з інтенціями сучасної культури до етичного переосмислення духовних вимірів людського життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СВІТОГЛЯДНІ ОРІЄНТАЦІЇ ПОСТРАДЯНСЬКОЇ ЛЮДИНИ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок