Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ БІБЛІОТЕКИ ЛЬВОВА: СТАНОВЛЕННЯ, КОМПЛЕКТУВАННЯ, ФОРМУВАННЯ ФОНДІВ І КОЛЕКЦІЙ (кінець XVІІІ – 30-ті рр. ХХ ст.)

НАУКОВІ БІБЛІОТЕКИ ЛЬВОВА: СТАНОВЛЕННЯ, КОМПЛЕКТУВАННЯ, ФОРМУВАННЯ ФОНДІВ І КОЛЕКЦІЙ (кінець XVІІІ – 30-ті рр. ХХ ст.)

Назва:
НАУКОВІ БІБЛІОТЕКИ ЛЬВОВА: СТАНОВЛЕННЯ, КОМПЛЕКТУВАННЯ, ФОРМУВАННЯ ФОНДІВ І КОЛЕКЦІЙ (кінець XVІІІ – 30-ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,06 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Наше дослідження засвідчило, що в зазначений період історія наукової
бібліотеки Галичини поділяється на 3 етапи


Національна академія наук України
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
КУНАНЕЦЬ Наталія Едуардівна
УДК027.021 (477.83-25)
НАУКОВІ БІБЛІОТЕКИ ЛЬВОВА:
СТАНОВЛЕННЯ, КОМПЛЕКТУВАННЯ,
ФОРМУВАННЯ ФОНДІВ І КОЛЕКЦІЙ
(кінець XVІІІ – 30-ті рр. ХХ ст.)
Спеціальність 07.00.08 – книгознавство,
бібліотекознавство, бібліографознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського
Науковий керівник: академік НАН України
доктор філософських наук, професор,
ОНИЩЕНКО ОЛЕКСІЙ СЕМЕНОВИЧ,
Національна бібліотека України
імені В.І.Вернадського,
генеральний директор.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ЛЯХОЦЬКИЙ ВОЛОДИМИР ПАВЛОВИЧ,
Національний медичний університет
імені О. О. Богомольця,
завідувач кафедри соціології.
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
ВОСКОБОЙНІКОВА–ГУЗЄВА
ОЛЕНА ВІКТОРІВНА,
Національна бібліотека України
імені В. І. Вернадського,
директор Інституту бібліотекознавства.
Захист відбудеться „25” жовтня 2007 р. о 13.00 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.165.01 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського за адресою: 03039, м. Київ, проспект 40-річчя Жовтня, 3
З дисертацією можна ознайомитися у читальному залі бібліотекознавчої літератури Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського за адресою: 03039, м. Київ, проспект 40-річчя Жовтня, 3
Автореферат розісланий „24” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук А. О. Чекмарьов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні, коли духовному відродженню України надається величезне значення, і водночас в історії нашої культури ще є чимало не відкритих сторінок, виникає необхідність об’єктивного осмислення і розкриття ролі бібліотек у суспільних процесах.
У цьому зв’язку важливу наукову цінність, пізнавальне і практичне значення має вивчення історії наукових бібліотек Львова. У кінці ХVIІІ ст. і до 30-х років XX століття (1939 р.) діяльність наукових бібліотек Львова обумовлювалася визначними історичними функціями організацій та установ, при яких вони діяли, а також впливом особистостей, що долучилися до їх заснування. Бібліотеки на рівні з інституціями-засновниками розглядалися як важливі фактори розвитку суспільства та держави. У виданнях кожної з наукових установ зустрічаються згадки про такі бібліотеки, але досконало їх діяльність не досліджувалася. У радянський час такі дослідження не проводилися, основна частина видань, що містили відомості про книгозбірні, організовані українською громадськістю Львова, зберігалася у спецфондах.
Особливість наукових бібліотек Львова полягає у розгортанні діяльності у соціокультурних умовах, характерних для Галичини: в умовах бурхливого розвитку науки і освіти в Європі з кінця ХVІІІ ст., коли Львову, як столиці Галичини, відводилася роль наукового та освітнього центру.
Потребують комплексного дослідження наукові бібліотеки Львова, які перебуваючи упродовж тривалого часу в складних соціально-політичних та економічних умовах, були сподвижниками розвитку наукових знань, знайомили з новими досягненнями науки і культури, здійснювали інформаційне забезпечення навчального і науково-дослідного процесів, а поряд з тим ставали осередками духовності і сприяли культурному зростанню населення краю. Саме в необхідності системного аналізу та узагальнення діяльності наукових бібліотек Львова полягає актуальність обраної теми.
Стан наукової розробки проблеми. Окремі питання історії деяких наукових бібліотек, діяльність окремих книгозбірень у Галичині висвітлювали у своїх працях чимало дослідників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НАУКОВІ БІБЛІОТЕКИ ЛЬВОВА: СТАНОВЛЕННЯ, КОМПЛЕКТУВАННЯ, ФОРМУВАННЯ ФОНДІВ І КОЛЕКЦІЙ (кінець XVІІІ – 30-ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок