Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІПШЕННЯ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ДИЗЕЛЯ 4ЧН 12/14, ЩО ПРАЦЮЄ НА БІОПАЛИВАХ

ПОЛІПШЕННЯ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ДИЗЕЛЯ 4ЧН 12/14, ЩО ПРАЦЮЄ НА БІОПАЛИВАХ

Назва:
ПОЛІПШЕННЯ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ДИЗЕЛЯ 4ЧН 12/14, ЩО ПРАЦЮЄ НА БІОПАЛИВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,61 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Осетров Олександр Олександрович
УДК 621.436:662.756.3
ПОЛІПШЕННЯ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ
ДИЗЕЛЯ 4ЧН 12/14, ЩО ПРАЦЮЄ НА БІОПАЛИВАХ
Спеціальність 05.05.03 - теплові двигуни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі двигунів внутрішнього згоряння Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: | заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
Марченко Андрій Петрович,
Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут",
проректор з наукової роботи, завідувач
кафедри двигунів внутрішнього згоряння.
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Пелепейченко Володимир Ігоревич,
Військовий інститут внутрішніх військ МВС України,
м. Харків, професор кафедри автомобільної техніки;
кандидат технічних наук,
Альохін Сергій Олексійович,
Казенне підприємство „Харківське конструкторське
бюро з двигунобудування”,
м. Харків, генеральний конструктор.
Провідна установа: | Національний аграрний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра тракторів і автомобілів, м. Київ.
Захист відбудеться "24" листопада 2005 р. о 1300 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.13 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий "21" жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Парсаданов І.В
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Двигуни внутрішнього згоряння (ДВЗ) завдяки своїм позитивним властивостям отримали широке поширення у світі. Разом з тим, обширне застосування ДВЗ призвело до ряду проблем, пов'язаних з виснаженням нафтових родовищ, забрудненням атмосфери токсичними викидами двигунів, глобальним потеплінням тощо. Частковим вирішенням цих проблем є використання альтернативних палив.
Перспективи застосування того чи іншого альтернативного палива залежать від наявності достатньої сировинної бази для його виробництва. В Україні, що має великі площі орних земель, раціонально використовувати альтернативні палива рослинного походження. Зокрема, для дизельних двигунів перспективними є біопалива, які виробляють на основі рослинних олій.
До цього часу запропонована велика кількість біопалив, наприклад, рослинні олії та їхні суміші з дизельним паливом (ДП), метилові, етилові, бутилові ефіри олій та ін. Ці палива відрізняються від традиційного фізико-хімічними властивостями, що призводить до змін протікання процесів у циліндрі двигуна та погіршення його показників. Наприклад, у деяких випадках збільшуються витрати палива та викиди оксидів азоту з відпрацьованими газами (ВГ), знижується надійність деталей циліндро-поршневої групи тощо.
Для ефективної роботи дизеля на біопаливах у його конструкцію та регулювання необхідно вносити зміни. Багатофакторна оптимізація можлива винятково на основі математичних моделей, які адекватно відображають протікання процесів у дизелі. Подібні моделі, які враховують особливості властивостей біопалив, зараз майже відсутні. Дотепер невирішеними залишаються питання порівняльної оцінки ефективності використання різних біопалив та ряд інших проблем.
Тому актуальною є робота, яка спрямована на дослідження впливу особливостей властивостей біопалив на протікання процесів сумішоутворення, згоряння, утворення оксидів азоту і сажі в циліндрі, розробку математичних моделей цих процесів, вибір та обґрунтування раціональних параметрів дизеля з урахуванням показників його паливної економічності та токсичності відпрацьованих газів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Робота виконана на кафедрі ДВЗ НТУ „ХПІ” відповідно до договору Харківської обласної державної адміністрації з Національним технічним університетом “Харківський політехнічний інститут”, підприємствами і фірмами регіону про впровадження досягнень науково-технічного прогресу на період 2000-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОЛІПШЕННЯ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ДИЗЕЛЯ 4ЧН 12/14, ЩО ПРАЦЮЄ НА БІОПАЛИВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок