Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВ’ЯЗОК ДВОВИМІРНИХ ГРАНИЧНИХ ЗАДАЧ ТЕОРІЇ ПЛАСТИЧНОСТІ, ЩО ВРАХОВУЄ МІКРОДЕФОРМАЦІЇ, ПРИ СКЛАДНОМУ НАВАНТАЖЕННІ

РОЗВ’ЯЗОК ДВОВИМІРНИХ ГРАНИЧНИХ ЗАДАЧ ТЕОРІЇ ПЛАСТИЧНОСТІ, ЩО ВРАХОВУЄ МІКРОДЕФОРМАЦІЇ, ПРИ СКЛАДНОМУ НАВАНТАЖЕННІ

Назва:
РОЗВ’ЯЗОК ДВОВИМІРНИХ ГРАНИЧНИХ ЗАДАЧ ТЕОРІЇ ПЛАСТИЧНОСТІ, ЩО ВРАХОВУЄ МІКРОДЕФОРМАЦІЇ, ПРИ СКЛАДНОМУ НАВАНТАЖЕННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,58 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ДНІРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПАНІН Костянтин Вікторович
УДК 539.3
РОЗВ’ЯЗОК ДВОВИМІРНИХ ГРАНИЧНИХ ЗАДАЧ ТЕОРІЇ ПЛАСТИЧНОСТІ,
ЩО ВРАХОВУЄ МІКРОДЕФОРМАЦІЇ, ПРИ СКЛАДНОМУ НАВАНТАЖЕННІ
01.02.04 - механіка деформівного твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
фізико-математичних наук
Дніпропетровськ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної та прикладної механіки Дніпропетровського державного університету Мінистерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор фізико-математичних наук, доцент
ЧЕРНЯКОВ Юрій Абрамович,
професор кафедри теоретичної та прикладної механіки,
Дніпропетровський державний університет
Офіційні опоненти - доктор фізико-математичних наук, с.н.с.
КУЗЬМЕНКО Василь Іванович,
професор кафедри математичного моделювання, Дніпропетровський державний університет
 
кандидат фізико-математичних наук, доцент
ЗЕЛЕНСЬКИЙ Анатолій Григорович,
доцент кафедри опору матеріалів,
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
Провідна установа - Харківський державний політехнічний університет
Мінистерства освіти і науки України,
кафедра прикладної математики
Захист відбудеться "27" жовтня 2000 р. о 14 годині на засіданні спе-ціалізованої вченої ради Д 08.051.10 при Дніпропетровському державному уні-верситеті за адресою: 49625, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса 35, корпус 3, ауд. 57.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського державного університету.
Автореферат розіслано "26" вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради /Дзюба А.П./ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На цей час в теорії непружного деформування можна виділити два основних класи варіантів теорії пластичності.
До першого відносяться теорії, що використовують чисто феноменологічний або математичний підхід. Це - деформаційні теорії пластичності, теорії пластичної течії, ендохронні теорії пластичності та теорія пружнопластичних процесів О.А. Ільюшина. Основні успіхи при розв’язанні граничних задач досягнуто у рамках теорій цього класу, а саме, теорії малих пружнопластичних деформацій та найпростіших варіантів теорії течії. Отримані при цьому результати стали вже класичними, їх опубліковано у численних підручниках і монографіях. Однак при використанні теорій цього класу важко досягти загальності опису механічної поведінки реальних матеріалів, а тим більш неможливо передбачати окремі ефекти, що супроводжують цю поведінку.
До другого класу можна віднести теорії, які в тій або іншій мірі враховують мікроструктуру матеріалу. Це - теорії ковзання, фізичні теорії, структурні моделі середовища та теорії, що враховують мікронапруження і мікродеформації. Розвиток сучасної теорії пластичності обумовлюється вдосконаленням теорій саме цього класу. Однак вони, як правило, призводять до досить громіздких визначальних співвідношень, які важко використовувати при розв’язанні прикладних задач механіки деформівного твердого тіла. Особливо це стосується тих задач, в яких розглядаються процеси складного навантаження. Відчутних зрушень у цьому напрямку вдалося досягти тільки в рамках варіанта теорії ковзання М.Ю. Швайка (М.Ю. Швайко та учні) і теорії пластичності, що враховує мікродеформації, (Ю.А. Черняков, Д.К. Тесленко) при розв’язанні задач стійкості при складному навантаженні. Розв’язанню ж граничних задач присвячені лише окремі роботи (С.А. Христіанович, А.І. Мохель, Р.Л. Салганік, Ю.А. Черняков), в яких розглядали-ся найпростіші задачі.
Серед теорій другого напрямку теорія пластичності, що враховує мікродеформації, має достатню загальність і при певних обмеженнях на кінематику розвитку пластичної деформації співпадає з відомими варіантами теорій ковзання та фізичних теорій пластичності. Чисельні експерименти показують, що теорія пластичності, яка враховує мікродеформації, дозволяє описувати достатньо широкий спектр механічних властивостей полікристалічних матеріалів. З цього можна зробити висновок, що розробка методів розв’язання граничних задач теорії пластичності, яка враховує мікродеформації, є актуальною задачею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: РОЗВ’ЯЗОК ДВОВИМІРНИХ ГРАНИЧНИХ ЗАДАЧ ТЕОРІЇ ПЛАСТИЧНОСТІ, ЩО ВРАХОВУЄ МІКРОДЕФОРМАЦІЇ, ПРИ СКЛАДНОМУ НАВАНТАЖЕННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок