Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАТЕГОРІАЛЬНІ ЗАСАДИ ЕСТЕТИЧНОГО АНАЛІЗУ ІСТОРИКО-ХУДОЖНЬОГО ПРОЦЕСУ

КАТЕГОРІАЛЬНІ ЗАСАДИ ЕСТЕТИЧНОГО АНАЛІЗУ ІСТОРИКО-ХУДОЖНЬОГО ПРОЦЕСУ

Назва:
КАТЕГОРІАЛЬНІ ЗАСАДИ ЕСТЕТИЧНОГО АНАЛІЗУ ІСТОРИКО-ХУДОЖНЬОГО ПРОЦЕСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,53 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
МІЗІНА Лариса Борисівна
УДК 75.01+111.852
КАТЕГОРІАЛЬНІ ЗАСАДИ ЕСТЕТИЧНОГО АНАЛІЗУ
ІСТОРИКО-ХУДОЖНЬОГО ПРОЦЕСУ
Спеціальність: 09.00.08 – естетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Луганськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на кафедрі етики, естетики та культурології філософського факультету.
Науковий консультант
доктор філософських наук, професор Левчук Лариса Тимофіївна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри етики, естетики та культурології.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор Личковах Володимир Анатолійович, Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, завідувач кафедри філософії та культурології;
доктор філософських наук, професор Гуменюк Тетяна Костянтинівна, Національна музична академія України імені П.І. Чайковського, проректор з навчальної роботи, професор кафедри теорії та історії культури;
доктор філософських наук Рябініна Олена Володимирівна, Університет цивільного захисту України, професор кафедри соціальних і гуманітарних дисциплін
Провідна установа:
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, відділ філософії культури, етики та естетики, м. Київ.
Захист відбудеться 21 червня 2007 року об 11-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.051.05 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м.Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м.Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
Автореферат розіслано 19 травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Д. Ісаєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Сучасна українська естетика формується на зламі Модерну та Постмодерну, аналізуючи і вітчизняні, й західні традиції. Важливим моментом цього процесу є переосмислення наукового понятійно-категоріального апарату, яке ґрунтується на загальнокультурній тенденції поширення плюралізму і на загальнофілософській тенденції подолання застиглих понятійних форм, на основі протистояння будь-якій догматизації з метою розкриття всієї складності об’єкту дослідження та його неоднозначних зв’язків з культурно-історичним суб’єктом.
Історико-культурний розвиток має своїм наслідком поступове накопичення людського досвіду, що проявляє себе, зокрема, у нашаруванні смислових значень понять як повсякденної, так й наукової мови. За свою довгу історію наука накопичила великий смисловий вантаж. Наукові поняття та категорії як інструмент пізнання світу потребують сьогодні певного очищення від навантаження століть, своєрідної “деконсервації”. Не випадково у ХХ столітті наука все більше поверталася у бік мови, у тому числі й наукової мови, з чим пов’язано, між іншим, й становлення постмодерністської позиції.
Естетика сьогодні потребує детального аналізу рухливості та гнучкості тих понять, які вживаються в теоретичному дослідженні історичного руху мистецтва. Усвідомлення пластичності естетичних понять та категорій сприятиме подоланню спрощеного погляду на історико-художній процес, допоможе зрозуміти історію мистецтва у всій багатоманітності своїх проявів та відтінків, у всій складності механізму історичного руху мистецтва.
В умовах сучасної історико-культурної ситуації важливе значення має усвідомлення естетикою можливостей дослідження історії мистецтва не тільки за новими, некласичними, принципами, але й внутрішніх, потенційних можливостей переосмислення власних проблем, зокрема, проблем історичного руху мистецтва. Саме на з’ясування потенційних теоретико-пізнавальних можливостей естетичних понять та категорій, які використовуються в аналізі історико-художнього процесу, повинно бути спрямованим дослідження категоріальних засад естетичного аналізу історико-художнього процесу, що зовсім не означає необхідності переписувати наново історію мистецтва або будувати нову, чергову, схему історичного руху мистецтва.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: КАТЕГОРІАЛЬНІ ЗАСАДИ ЕСТЕТИЧНОГО АНАЛІЗУ ІСТОРИКО-ХУДОЖНЬОГО ПРОЦЕСУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок