Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ “УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ ВИШИВКИ” МАЙБУТНІМИ ВЧИТЕЛЯМИ ОБСЛУГОВУЮЧОЇ ПРАЦІ

МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ “УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ ВИШИВКИ” МАЙБУТНІМИ ВЧИТЕЛЯМИ ОБСЛУГОВУЮЧОЇ ПРАЦІ

Назва:
МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ “УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ ВИШИВКИ” МАЙБУТНІМИ ВЧИТЕЛЯМИ ОБСЛУГОВУЮЧОЇ ПРАЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,46 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
САВКА Леся Василівна
УДК 378.147:371.38:746.3(=1612)
МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ
“УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ ВИШИВКИ”
МАЙБУТНІМИ ВЧИТЕЛЯМИ ОБСЛУГОВУЮЧОЇ ПРАЦІ
13.00.02 – теорія та методика трудового навчання
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – дійсний член АПН України, доктор педагогічних наук, професор ТХОРЖЕВСЬКИЙ Дмитро Олександрович,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, професор кафедри трудового навчання та креслення.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ДЬОМІН Анатолій Іванович,
Національний аграрний університет, професор кафедри педагогіки,
кандидат педагогічних наук, професор
АНТОНОВИЧ Євген Антонович, Інститут реклами, завідувач кафедри образотворчого мистецтва і дизайну реклами
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра трудового навчання, Міністерство освіти і науки України, м.Тернопіль.
Захист відбудеться 23 січня 2002 р. о 1630 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “20” грудня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої ради Захарченко Р.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Соціальні процеси, які відбуваються в Україні, зумовлюють, крім іншого, потребу докорінних реформ у сфері освіти, опрацювання нових підходів до підготовки висококваліфікованих спеціалістів у системі вищої школи. Учені та педагоги-практики докладають багато зусиль для вирішення означених проблем. Цьому присвячено ряд наукових праць, у яких досліджено різні аспекти вдосконалення й підвищення якості підготовки спеціалістів. Але, як доводить практика, зміст професійної підготовки студентів вищих педагогічних закладів освіти ще не сприяє достатньо формуванню в них необхідного рівня знань та умінь і потребує вдосконалення відповідно до сьогоднішніх потреб національної школи. Дослідники акцентують увагу на необхідності введення якісно нових підходів до формування змісту навчання, його складу та структури, виходячи із соціальних вимог суспільства до сучасних педагогів.
Одна зі спеціальностей, на яку є соціальне замовлення, – учитель обслуговуючої праці, котрий відіграє важливу роль в організації навчання та виховання в школі, забезпечує формування й творчий розвиток кожного учня.
Загальноосвітню школу можна вважати центральною ланкою залучення молоді до національної культури й традицій свого народу, формування в неї національної самосвідомості. Проблема виховання в молоді почуття національної самосвідомості набуває особливої значущості в умовах становлення української державності. Лише національно зорієнтована освіта й виховання здатні стати, по-перше, важливим фактором державотворення і з цією метою інтегрувати зусилля всіх національностей, що населяють Україну; по-друге, досягти гармонії національного громадянського почуття, зміцнення етнічного й державного компонентів; по-третє, забезпечити гуманітаризацію та інтелектуалізацію виховання й освіти, що забезпечить створення оптимального національного соціокультурного простору в українській державі.
Звернення до національних скарбів є одним із головних засобів нашого самозбереження. У творах декоративно-ужиткового мистецтва закладений великий художньо-творчий потенціал, нехтування яким, як свідчить досвід попередніх десятиліть, руйнує народну культуру, збіднює духовність суспільства й окремої особистості. Зневажливе ставлення до національної культури, пам’яті народу, призводить до занепаду культури, а відтак і до знищення нації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ “УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ ВИШИВКИ” МАЙБУТНІМИ ВЧИТЕЛЯМИ ОБСЛУГОВУЮЧОЇ ПРАЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок