Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ УПРАВЛіННЯ БЮДЖЕТНИМ ПРОЦЕСОМ в УМОВАХ ФОРМУВАННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

МЕТОДИ УПРАВЛіННЯ БЮДЖЕТНИМ ПРОЦЕСОМ в УМОВАХ ФОРМУВАННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
МЕТОДИ УПРАВЛіННЯ БЮДЖЕТНИМ ПРОЦЕСОМ в УМОВАХ ФОРМУВАННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 336.12
СТРЕЛІНА ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
МЕТОДИ УПРАВЛіННЯ БЮДЖЕТНИМ ПРОЦЕСОМ в УМОВАХ ФОРМУВАННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.02.03 ? Організація управління, планування
і регулювання економіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), на кафедрі економіки підприємства.
Науковий керівник- доктор економічних наук, професор Аптекар Савелій Семенович, Донецьке акціонерне науково-комерційне товариство "Данко" (м.Донецьк), віце-президент
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Червова Лідія Георгіївна, Інститут економіки промисловості НАН України (м.Донецьк), завідуюча сектором відділу проблем управління виробництвом кандидат економічних наук, доцент Бєлопольська Валентина Миколаївна, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України (м.Донецьк), доцент кафедри “Фінанси та банківська справа”
Провідна установа- Східноукраїнський національний університет Міністерства освіти і науки України (м.Луганськ), кафедра менеджменту
Захист відбудеться 22 лютого 2001 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .151.01 в Інституті економіки промисловості за адресою: 83048, м.Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий 16 січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Кузьменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні відбуваються глибокі економічні зміни, обумовлені поверненням країни в русло загальних процесів світового розвитку. Іде складний процес заміни старого механізму управління економікою ринковими методами господарювання. Формування ринкової моделі економіки України потребує наукового вивчення системи фінансових взаємозв'язків на різних рівнях управління економічними і соціальними процесами в країні. Одне з центральних місць у вирішенні цього питання займають проблеми бюджетної і тісно взаємопов'язаної з нею податкової системи, що є найважливішим методом державного регулювання економіки. В умовах формування ринку методи управління бюджетним процесом зазнають суттєвої трансформації, обумовленої лібералізацією економіки, зовнішньоекономічної й інвестиційної діяльності та цін, зміною форм власності. Теорія та практика економічних і управлінських трансформацій у відповідності до вимог ринкових відносин щойно з'явилися в Україні. Сам же процес трансформації носить складний, неоднозначний і багато в чому суперечливий характер.
Ознаки стабілізації, які намітилися останнім часом, і поступового зростання ефективності функціонування господарства ще не дають достатніх підстав для того, щоб вважати досягнуті позитивні результати цілком задовільними і незворотними. Одна з причин цього полягає у відсутності чітких законодавчих норм і методологічних підходів до формування і функціонування найважливішої складової фінансової системи держави – бюджетної системи. Це, насамперед, знаходить вираження в загостренні міжбюджетних відносин, що об'єктивно обумовлено надмірною централізацією у використанні бюджетних ресурсів, слабкою пропрацьованістю питань формалізованого, несуб'єктивного методу розробки бюджетів.
Чинні методи управління бюджетно-податковою системою не лише не сприяють, а досить часто перешкоджають зусиллям підприємств і регіонів у розвитку виробництва, підвищенні його ефективності та зростанні доходів підприємств, галузей і бюджету. Методи збільшення доходів бюджету носять в основному фіскальний характер і недостатньо враховують такі чинники, як ефективність використання ресурсів, обсяги виробництва і реалізації продукції та послуг, вартісну, галузеву і регіональну структуру економіки, рівень рентабельності й інтенсифікації виробництва та інфляції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИ УПРАВЛіННЯ БЮДЖЕТНИМ ПРОЦЕСОМ в УМОВАХ ФОРМУВАННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок