Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА МЕДИКО-ЕКОЛОГІЧНОГО РИЗИКУ ТЕРИТОРІЇ

ОЦІНКА МЕДИКО-ЕКОЛОГІЧНОГО РИЗИКУ ТЕРИТОРІЇ

Назва:
ОЦІНКА МЕДИКО-ЕКОЛОГІЧНОГО РИЗИКУ ТЕРИТОРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,30 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
КУШНІРУК Юрій Степанович
УДК 911:504.61+502:314
ОЦІНКА МЕДИКО-ЕКОЛОГІЧНОГО РИЗИКУ ТЕРИТОРІЇ
11.00.11 - конструктивна географія і раціональне
використання природних ресурсів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Чернівці – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі водогосподарської екології, гідрології та природокористування Національного університету водного господарства та природокористування.
 
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Волкова Людмила Андріївна, професор
кафедри водогосподарської екології, гідрології та
природокористування національного університету водного господарства та природокористування.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор Гуцуляк
Василь Миколайович, професор кафедри фізичної географії і раціонального природокористування Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
кандидат географічних наук, доцент Корнус Анатолій Олександрович, доцент кафедри загальної та регіональної географії Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка.
Захист відбудеться “12” грудня 2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 76.051.04 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м.Чернівці, вул.Коцюбинського, 2, корпус IV, ауд. 24.
Із дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м.Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розіслано “___8___” листопада 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Дутчак М.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження.
Сучасний етап розвитку суспільства характеризується підвищенням ступеня конфліктності між людиною та оточуючим середовищем. Внаслідок зростаючого рівня антропогенного навантаження збільшуються масштаби деградації земельних і водних ресурсів, змінюються ландшафти, збільшується кількість викидів та скидів забруднюючих речовин, значні площі зазнали радіаційного забруднення, спостерігається виснаження як відновних, так і невідновних природних ресурсів. Сукупність цих чинників зумовлює несприятливий екологічний стан навколишнього середовища для життєдіяльності людини, значно погіршує медико-демографічну ситуацію. Тому актуальним завданням є визначення медико-екологічного ризику, яке базується на результатах еколого-географічного аналізу території.
Вивчення медико-екологічних ризиків території дозволяє встановити місце конкретного фактору в ранговій шкалі чинників, визначити ступінь його впливу на населення.
Дотепер відсутня чітко обґрунтована оцінка екологічного ризику в східній частині Північно-Західного регіону України (що за схемою адміністративно-територіального поділу України відповідає Рівненській області), у зв'язку з чим тема дисертаційного дослідження є актуальною як в теоретичному, так і в практичному аспектах тому що вона спрямована на:
- встановлення функціональних закономірностей системи “здоров'я населення – навколишнє середовище”, важливих для визначення шляхів покращання умов проживання населення;
- вирішення проблеми покращення здоров'я населення проживаючого на радіаційно забруднених територіях, пошук реальних шляхів підвищення рівня його захищеності від впливу цього чинника;
- визначення інтегральних показників оцінки екологічного та медико-демографічного стану території і методів оцінки впливу середовища на населення з метою розроблення управлінських рішень, спрямованих на якість проживання мешканців області;
- оцінку якості довкілля та пов'язаного з нею стану здоров'я населення області на фоні демографічної кризи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами:
Робота виконувалася як складова наукової тематики кафедри водогосподарської екології, гідрології та природокористування Національного університету водного господарства та природокористування (тема “Оцінка екологічного ризику територій адміністративного розподілу на прикладі Рівненської області”).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ОЦІНКА МЕДИКО-ЕКОЛОГІЧНОГО РИЗИКУ ТЕРИТОРІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок