Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПРЕДСТАВЛЕННЯ ТА АНАЛІЗУ ДИНАМІЧНОЇ ОБСТАНОВКИ ДЛЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ КОМПЛЕКСІВ РЕАЛЬНОГО ЧАСУ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПРЕДСТАВЛЕННЯ ТА АНАЛІЗУ ДИНАМІЧНОЇ ОБСТАНОВКИ ДЛЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ КОМПЛЕКСІВ РЕАЛЬНОГО ЧАСУ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПРЕДСТАВЛЕННЯ ТА АНАЛІЗУ ДИНАМІЧНОЇ ОБСТАНОВКИ ДЛЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ КОМПЛЕКСІВ РЕАЛЬНОГО ЧАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,77 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
БОРОДІН Віктор Анатолійович

УДК 004.031.43, 004.93
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПРЕДСТАВЛЕННЯ
ТА АНАЛІЗУ ДИНАМІЧНОЇ ОБСТАНОВКИ
ДЛЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ КОМПЛЕКСІВ РЕАЛЬНОГО ЧАСУ
Спеціальність 05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття
вченого степеня кандидата технічних наук
КИЇВ 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті кібернетики НАН України імені В.М. Глушкова
Науковий керівник: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Васюхін Михайло Іванович,
Національний авіаційний університет
професор кафедри аеронавігаційних систем
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
кафедри ракетно-технічного та
артилеристсько-технічного забезпечення
Крижний Аркадій Володимирович,
Академія оборони України
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник,
Васильєв Валерій Євгенович,
Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова
НАН України
Провідна установа: : Харківський національний університет радіоелектроніки Міністерства освіти і науки, м. Харків.
 
Захист відбудеться "_5_" _жовтня_ 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради ради Д 26.194.03 Інституту кібернетики НАН України імені В.М.Глушкова за адресою:
03187, Київ-187, пр. Ак.Глушкова, 40
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту кібернетики НАН України імені В.М.Глушкова за адресою:
03187, Київ-187, пр. Ак.Глушкова, 40
Автореферат розісланий "_26" _серпня_____ 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
В.О.Романов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасні геоінформаційні комплекси реального часу (ГК РЧ) призначені для вирішення задач оперативного пошуку, відображення й аналізу динамічної обстановки в навколоземному просторі. Характерними задачами таких комплексів є, наприклад, безпечне розведення літаків у районі аеропортів, кораблів у портах, керування транспортними потоками у великих містах, зокрема, на автострадах, тренажерах для пілотів літаків та гелікоптерів.
Задачі, притаманні ГК РЧ, пов'язані з діяльністю оператора. Вони мають такі особливості: оператори спостерігають за деякою сукупністю об'єктів, що відображуються на великому екрані у вигляді динамічних сцен (або керують рухом об'єктів, або змінюють кут їх огляду чи задають запит про які-небудь властивості цих об'єктів), потім за допомогою ГК РЧ здійснюють аналіз динамічної обстановки і приймають адекватні рішення в реальному часі відповідно до вимог прикладної задачі. При цьому швидкість зміни положень об'єктів та інших характеристик динамічної обстановки, що відображується, може бути досить високою, а час виконання задач відображення, аналізу й управління має бути таким, щоб забезпечити режим реального часу. Геоінформаційні комплекси реального часу повинні забезпечити можливість введення, перетворення, збереження та відображення у вигляді динамічної сцени складних рухомих символів.
Актуальність роботи обумовлена істотним підвищенням швидкості й кількості об'єктів, що переміщуються в навколоземному просторі і, як наслідок, збільшенням складності задач їхнього відображення, розпізнавання та взаємодії в реальному часі.
Мета представлення динаміки об'єктів, що рухаються на кольоровому картографічному фоні у вигляді динамічної сцени, є формування зображень, зручних для зорового сприйняття людиною, в компетенції якої залишаються процедури розпізнавання, класифікації та прийняття рішень. Цього можна досягти за допомогою алгоритмічних та програмних методів, що дозволяють створювати високореалістичні динамічні сцени в реальному часі. При цьому бажано створити такі методи та засоби, які б вирішували поставлену задачу, використовуючи при цьому найменш дороге та складне програмне й апаратне забезпечення. Відомо, що синтез і відображення зображень об'єктів, які рухаються, істотно сповільнюються, якщо ці зображення й картографічний фон піддаються афінним перетворенням, оскільки поворот складних зображень символів об'єктів на кольоровому картографічному фоні, часті зміни масштабу займають досить багато обчислювальних ресурсів та часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПРЕДСТАВЛЕННЯ ТА АНАЛІЗУ ДИНАМІЧНОЇ ОБСТАНОВКИ ДЛЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ КОМПЛЕКСІВ РЕАЛЬНОГО ЧАСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок