Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ РЕГІОНАХ

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ РЕГІОНАХ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ РЕГІОНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,11 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Дніпропетровський національний університет
Савостенко Тетяна Олександрівна
УДК: 332.146:330.322
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ РЕГУЛЮВАННЯ
ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ РЕГІОНАХ
Спеціальність 08.02.03 – організація управління, планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Української Академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Зайцева Людмила Михайлівна,
завідувач кафедри економіки та регіональної економічної політики Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Української Академії державного управління при Президентові України.
 
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Галушко Ольга Сергіївна,
Інститут економіки Національного гірничого університету, завідувач кафедри економічного аналізу і фінансів, м. Дніпропетровськ
кандидат економічних наук,
заслужений економіст України
Швець Василь Якович,
Дніпродзержинський державний технічний університет, доцент кафедри фінансів
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ проблем регіональної економіки (м. Київ).
Захист відбудеться “ 22 ” квітня 2003 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.03 при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова,13, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050,м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий “ 21 ” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 08.051.03
доктор економічних наук,
професор А. К. Василевський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічне зростання та економічний розвиток багато в чому залежать від інвестиційної політики, ефективність якої визначає прогрес суспільства. Принципи та механізми державної інвестиційної політики, спрямовані на регулювання інвестиційної діяльності, формуються залежно від особливостей національних економік, їхнього стану, рівня інтегрованості у світове господарство, тенденцій подальшого соціально-економічного розвитку кожної країни.
Однією з головних причин стримування розвитку української економіки є неефективна інвестиційна політика, яка в нашій країні реалізується за умови порушення оптимальних співвідношень між національними заощадженнями та інвестиціями в господарський комплекс, скорочення обсягів накопичення, зменшення бюджетних капіталовкладень, неефективного використання прямих іноземних інвестицій.
За період кризи 1990 – 1999 рр. обсяг внутрішніх інвестицій в економіку України скоротився на 77,9 %. У 2000 – 2001 рр. намітилась тенденція збільшення інвестицій у основний капітал, які у 2001 р. становили 26,7 млрд грн (4,94 млрд дол. США), однак це забезпечує загальні потреби національної економіки лише на 11 – 14 %. Водночас спостерігається тенденція зменшення обсягів іноземних інвестицій. Зрозуміло, що прискорення темпів економічного зростання неможливо без достатніх обсягів інвестицій.
Українські вчені В. П. Александрова, Ю. М. Бажал, Є. Р. Бажал, І. А. Бланк, О. С. Галушко, В. М. Геєць, М. С. Герасимчук, Л. М. Зайцева, О. А. Кириченко, О. М. Климов, О. В. Кухленко, І. І. Лукінов, О. В. Мертенс, М. П. Педан, А. А. Пересада, В. П.Савчук, В. Г. Федоренко, В. Я. Швець та ін. зробили вагомий внесок в економічну теорію з питань інвестиційної політики та ефективності капітальних вкладень. Більшу частину їх досліджень присвячено теоретичним і методологічним питанням розробки та реалізації інвестиційних проектів на підприємствах, в той час як формуванню механізму регулювання інвестиційної діяльності на рівні країни та її регіонів приділено недостатньо уваги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ РЕГІОНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок