Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПОШКОДЖЕНЬ ПОКРИВІВ СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА З ОГОЛЕННЯМ КІСТОК

ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПОШКОДЖЕНЬ ПОКРИВІВ СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА З ОГОЛЕННЯМ КІСТОК / сторінка 4

Назва:
ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПОШКОДЖЕНЬ ПОКРИВІВ СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА З ОГОЛЕННЯМ КІСТОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,47 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Велика площа поразки мала місце рідше - у 24 хворих (25,0%). І лише у двох хворих (2,1%) ми спостерігали субтотальну площу поразки, яка охопила 300см2.
У більшої частини хворих (60,4%), що знаходились у клініці з приводу пошкоджень покривів склепіння черепа з оголенням кісток, загальний стан було розцінено як вкрай тяжкий і тяжкий. Тяжкість стану постраждалих зумовлювалась первинним пошкодженням кісток склепіння черепа, оболонок і речовини мозку, а також загальними і місцевими ускладненнями цих пошкоджень.
При високовольтних електроопіках і у випадках комбінованої електротермічної травми (47,9% хворих) тяжкість стану в перші три доби визначалась втратою чи порушенням свідомості, що пов’язано з беспосередньою чи рефлекторною дією електричного струму на головний мозок чи його оболонки. Втратою свідомості, головним болем, світлобоязком, розвитком набряку мозку виявлялися також клінічні ознаки у хворих із контактними опіками розпеченими предметами (28,1% постраждалих).
Однією з характерних особливостей пошкоджень покривів склепіння черепа з оголенням кісток є наявність в ранах візуально визначаємого остеонекроза з обвуглюваням кістки. Такий остеонекроз наступає первинно при високовольтному електроопіці чи контакті з розпеченим предметом. В таких випадках кістка, як правило, пошкоджується на всю товщину, а вірогідність розвитку ускладнень достатньо велика. Так, гнійні ускладнення при остеонекрозі склепіння черепа відзначено у 19 хворих (19,9%), причому у 12 з них виявлено інтракраніальні гнійні ускладнення у вигляді епі- і субдуральних абсцесів, гематом, гнійних менінгітів та енцефалітів тощо.
З метою вивчення життєздатності кістки і визначення тактики хірургічного лікування в ранні терміни після травми розроблено спосіб діагностики глибини пошкодження кісток склепіння черепа і пристрій для його здійснення (Патент України на винахід № 24607 А, МПК А 61 В 6/00 від 4.08.1998 р.). Спосіб засновано на реєстрації різної електропровідності ділянок пошкодженої і непошкодженої кістки. Для виконання спосіба використовували омметр, один електрод якого у вигляді голки вводили підшкірно в безсумнівно життєздатну область черепа, а другий, виконаний у вигляді самонарізного шурупа, угвинчували в зону остеонекроза. При досягненні другим електродом життєздатних тканин опір кістки проведенню електричного струма різко знижується, що фіксується омметром. По глибині занурення електрода судили про глибину остеонекроза (мал.1). Результати визначення глибини остеонекроза при кожному дослідженні зіставляли з товщиною кісток склепіння черепа досліджуваної області по В.Т.Бачинському (табл.2). Зазначеним способом успішно визначали наявність і глибину пошкодження кісток склепіння черепа у 18 хворих. У всіх випадках діагноз встановлено вірно, результати проведених досліджень підтверджено при ретроспективній оцінці.
Результати проведеної таким чином діагностики вносили в спеціально розроблені карти-схеми, що дають чітке уявлення про глибину некроза кісток склепіння черепа (мал.2). Дані карти-схеми мали значення у виборі тактики і обсягу хірургічного лікування, особливо при реєстрації ділянок тотального некроза кісток склепіння черепа.
Мал.1. Схема пристрою під час визначення глибини
остеонекрозу кісток склепіння черепа.
Табл.2
Товщина кісток основних областей склепіння черепа.
Відстань від точки вертекс, см. № карти-схеми Анатомічна область Середня товщина кістки, мм.
1 - 3 1 Лобна 7,06±0,13
3 Потилична 7,59±0,29
3 - 6 1 Лобна 6,34±0,75
2 Тім’яна (парасагітально) 6,85±0,16
3 Потилична 6,54±0,18
6 - 9 1 Лобна 6,49±0,11
1 Лобний бугор 7,21±0,24
2 Лобно-тім’яний шов 5,84±0,42
3 Потилична 7,03±0,08
9 - 12 1 Лобна 6,94±0,29
4 Скронева 4,30±0,07
3 Потилична (бугор) 7,77±0,43
З метою вивчення морфологічних змін при остеонекрозі різної етіології було досліджено біоптати ділянок пошкоджених кісток склепіння черепа у 12 хворих. Матеріал забирали в терміни від двох до трьох тижнів після травми і фіксували в 10% нейтральному формаліні. Зафарблення робили за Ван-Гізоном.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПОШКОДЖЕНЬ ПОКРИВІВ СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА З ОГОЛЕННЯМ КІСТОК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок