Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПОШКОДЖЕНЬ ПОКРИВІВ СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА З ОГОЛЕННЯМ КІСТОК

ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПОШКОДЖЕНЬ ПОКРИВІВ СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА З ОГОЛЕННЯМ КІСТОК / сторінка 6

Назва:
ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПОШКОДЖЕНЬ ПОКРИВІВ СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА З ОГОЛЕННЯМ КІСТОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,47 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Строки лікування в цій групі хворих склали в середньому 104,3±2,7 дні.
52 пацієнтам, які склали другу групу, ліквідували дефекти покривів склепіння черепа без трепанації кісток різними оперативними методиками, серед яких переважала пластика ротаційними шкірно-апоневротичними клаптями.
Для одномоментної реваскуляризації зони остенекроза при 117 операціях нами застосовувалася пластика ротаційними шкірно-апоневротичними клаптями на постійній живлячій ніжці. Перевага цих операцій полягає в їх одноетапності та відсутності вимушеного положення хворого. При обмежених (до 100см2) ділянках пошкоджень покривів склепіння черепа за допомогою ротації П-образних шкірно-апоневротичних клаптів можливе закриття всієї поверхні оголених кісток. При наявності більш поширених дефектів тканин (до 300см2) виконували пластику двома і навіть трьома зустрічними клаптями, що залежало від об'єму донорського матеріалу, розташованого поруч з дефектом. Тривалість лікування хворих другої групи склала 76,6±1,8 дня, що в 1,4 рази менше в порівнянні з першою групою (р<0,05).
При вивченні найближчих результатів реваскуляризації одним з варіантів індійської пластики - пластики дефектів кісток ротаційними шкірно-апоневротичними клаптями - в більшості випадків (85,7%) виявлено фіксацію і первинне приживлення пересаджених трансплантатів. У віддаленому періоді після проведеного пересадження шкірно-апоневротичних клаптів на зону остеонекроза відзначалася регенерація кісток черепа, підтверджена рентгенологічно.
Чотирьом хворим з великою і субтотальною площею пошкодження покривів склепіння черепа виконано вільне пересадження клаптя найширшого м'яза спини з мікросудинними анастомозами, однак результати операцій виявилися незадовільними. За нашими спостереженнями судини реціпієнтної і навіть донорської зони при хімічних, термічних і особливо при електричних опіках можуть бути значно змінені. Це ще більше сприяє метаболічним і дисциркуляторним порушенням у пересадженому вільному шкірно-м'язовому клапті і приводить до його загибелі. Саме такі зміни стали причиною невдалої пересадки клаптів з мікросудинними анастомозами у наших хворих.
Описані ускладнення дозволяє запобігти пластика дефектів покривів склепіння черепа клаптями з вісьовим типом кровообігу, що виконана 3 хворим. В функціональному відношенні такі клапті не відрізняються від мікросудинних, однак технічне виконання операцій значно спрощується, а їхня тривалість скорочується в 2-3 рази. Транспозицію шкірно-м'язових клаптів проводили у випадках, коли пластика дефектів покривів черепа іншими методами неможлива (велика площа поразки, деструктивні зміни судин і перифокальних тканин при електроопіках, відсутність резервів місцевих тканин). Виділений на протязі судинний пучок дозволяє повертати клапоть до 180?, а вісьовий тип кровопостачання надійно забезпечує виживання клаптів.
З метою закриття великих дефектів покривів склепіння черепа при неможливості виконання описаних методик розроблено спосіб формування і пересадження мігруючого шкірно-м'язового клаптя, який застосовано у 5 хворих (Патент України на винахід № 32989 А, А 61В 17/00 від 15.02.2001 р.). Спосіб відрізняється тим, що в стебло включено м'яз з вісьовим типом кровообігу, що додатково стимулювався. Весь період міграції м'яз піддавався електростимуляції в оптимальному режимі, що попереджало його атрофію, поліпшувало обмінні процеси, і, отже, знижувало ризик некрозу стебла.
12 хворим з пошкодженням покривів склепіння черепа і наявністю ділянок остеонекроза проведено превентивне хірургічне лікування з допомогою гострої дозованої дерматензії. Вивчення результатів пересадження дермотензіоних клаптів, показало цілком задовільні функціональні і косметичні результати операцій.З погляду на необхідність ліквідації рани в найбільш ранній термін, у цієї групи хворих здійснювали дермотензію за інтенсивною технологією (8 мл рідини на добу), досягаючи приросту пластичного матеріалу в межах 140-150% від вихідної площі донорського поля. Тренований у процесі дермотензії клапоть має додаткове кровопостачання за рахунок фіброзної капсули, що забезпечує ефект реваскуляризації кісток черепа.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПОШКОДЖЕНЬ ПОКРИВІВ СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА З ОГОЛЕННЯМ КІСТОК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок