Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПОШКОДЖЕНЬ ПОКРИВІВ СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА З ОГОЛЕННЯМ КІСТОК

ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПОШКОДЖЕНЬ ПОКРИВІВ СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА З ОГОЛЕННЯМ КІСТОК / сторінка 7

Назва:
ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПОШКОДЖЕНЬ ПОКРИВІВ СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА З ОГОЛЕННЯМ КІСТОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,47 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Строки лікування хворих при використанні інтенсивної технології дермотензії виявилися в 1,5 рази коротше, ніж звичайно.
Після початку застосування розробленої нами системи діагностики і лікування пошкоджень покривів склепіння черепа з оголенням кісток гнійні ускладнення відзначено у 7 хворих, що в 1,7 рази менше в порівнянні з традиційною тактикою лікування (12 хворих). Необхідно також відзначити, що в цих 7 пацієнтів відзначалися пізні ускладнення у вигляді остеомієліта, що було пов'язане з пізньою госпіталізацією потерпілих.
Функціональні результати хірургічного лікування потерпілих оцінювали при диспансерному спостереженні. Обстежено 68 пацієнтів у строки від 1 до 12 років після виписки із стаціонару. Іх було розділено на дві групи, і виконано рентгенологічне дослідження черепа з метою порівняння результатів лікування. У першу групу (32 пацієнта) увійшли постраждалі, яким після остеонекректомії на утворені грануляції пересаджували вільні розщеплені шкірні трансплантати (19 операцій) або виконували пластику дефекту тканин ротацією шкірно-апоневротичних клаптів (13 операцій). У 24 з цих хворих відзначено наявність рубцевих алопецій, у 4 з них в області приживших на твердій мозковій оболонці клаптів визначалася пульсація. Рентгенологічно у всіх випадках виявлявся дефект кісткової тканини. Товщина кісток склепіння черепа визначалася глибиною зробленої остеонекректомії. Другій групі (36 хворих) хірургічне лікування здійснювали відповідно до розробленої нами системи діагностики і лікування пошкоджень покривів склепіння черепа: при відсутності пошкодження кісток на всю товщину виконували пластику дефекта тканин клаптями з вісьовим типом кровообігу, ротаційними шкірно-апоневротичними і дермотензіонними клаптями без попередньої остеонекректомії. При вивченні віддалених результатів лікування відзначено обмежені алопеції у 19 хворих. Рентгенологічно у 12 пацієнтів визначалась оссифікація зони остонекроза, у 3 з них - практично повне відновлення нормальної структури кісткової тканини.
ВИСНОВКИ
1. У дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення актуальної задачі, пов’язаної із діагностикою і лікуванням пошкоджень покривів склепіння черепа з оголенням кісток шляхом розробки нових методів діагностики глибини пошкодження тканин і хірургічного лікування хворих із утратою покривів склепіння черепа.
2. Розроблений спосіб діагностики глибини пошкодження кісток склепіння черепа і пристрій для його здійснення дозволяють вчасно і вірогідно встановлювати глибину остеонекрозу, чим визначається тактика хірургічного лікування і досягається можливість запобігати розвитку ускладнень. Спосіб і пристрій можуть застосовуватись при пошкодженнях кісток склепіння черепа різної етіології. Дані діагностичних досліджень, внесені в запропоновану карту-схему, істотно розширюють уявлення про рельєф глибини пошкодження кісток склепіння черепа на протязі і мають вирішальне значення у виборі обсягу оперативного втручання.
3. На підставі морфологічних досліджень встановлено, що при механічних і термічних пошкодженнях в окісті і кістках склепіння черепа розвиваються явища некрозу. Виявлено, що ступінь морфологічних змін найбільш виражена в центрі рани. В областях з меншим ступенем поразки, розташованих по периферії остеонекроза, спостерігається схоронність одиничних остеобластів, які разом з периваскулярними клітинами шкірно-апоневротичного клаптя забезпечують можливість репарації кістки.
4. Розроблена класифікація пошкоджень покривів склепіння черепа з оголенням кісток враховує етіологію, локалізацію, площу, глибину остеонекрозу і клінічний перебіг - чинники, що визначають клініку, тактику і способи хірургічного лікування хворих. Запропонована класифікація дозволяє об’єктивізувати важкість стану потерпілих і прогнозувати результати лікування.
5. При діагностиці остеонекрозу на всю глибину кісток черепа показана декомпресивна остеонекротомія для дренування вогневища поразки і профілактики розвитку гнійних ускладнень. При розповсюдженні остеонекрозу тільки на діплое і/або зовнішню кісткову пластинку та при непошкодженості внутрішньої кісткової пластинки показана пластика дефекту тканин без видалення некротизованої кістки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПОШКОДЖЕНЬ ПОКРИВІВ СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА З ОГОЛЕННЯМ КІСТОК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок