Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ НА ОСНОВІ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИХ КРИТЕРІЇВ (на прикладі підприємств Українських Карпат)

ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ НА ОСНОВІ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИХ КРИТЕРІЇВ (на прикладі підприємств Українських Карпат)

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ НА ОСНОВІ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИХ КРИТЕРІЇВ (на прикладі підприємств Українських Карпат)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Український державний лісотехнічний університет
Адамовський Олександр Миколайович
УДК 630*.31:338.2.001.573 (075.8)
ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ
НА ОСНОВІ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИХ КРИТЕРІЇВ
(на прикладі підприємств Українських Карпат)
Спеціальність 08.08.01 – Економіка природокористування і охорони навколишнього ередовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному лісотехнічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | - | доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України,
Туниця Юрій Юрійович
Український державний лісотехнічний університет, ректор
Офіційні опоненти: | - | доктор економічних наук, професор,
Коваль Ярослав Васильович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу проблем використання і охорони лісових ресурсів
- | кандидат економічних наук, доцент
Максимів Людмила Іванівна,
Український державний лісотехнічний університет, доцент кафедри обліку та аудиту
Провідна установа | - | Інститут регіональних досліджень НАН України, відділ регіональної соціально-економічної політики та територіального управління, м. Львів
Захист відбудеться 24 вересня 2003 р. о 1430 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.072.01 в Українському державному лісотехнічному університеті за адресою: 79057, м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 103, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного лісотехнічного університету за адресою: 79057, м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 101.
Автореферат розісланий 22 серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Р.Я.Кіндрат


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ріст стурбованості станом лісових екосистем планети наприкінці ХХ століття знайшов своє відображення у прийнятих на Міжнародній конференції ООН в Ріо-де-Жанейро (1992), Всесвітньому Саміті Землі в Йоганнесбурзі (2002) документах, які встановлюють пріоритети лісової політики. Проголошена в них концепція сталого лісокористування є розвитком і поглибленням ідей неперервного лісокористування, яка виникла більш як два століття тому.
Оцінка практики лісокористування на території Українських Карпат протягом останнього століття в світлі концепції сталого розвитку дає змогу зробити такий висновок: надмірна експлуатація лісових ресурсів, що здійснювалася в минулому, недостатній контроль за їх використанням стали причинами того, що значна частина лісових насаджень Українських Карпат не лише втратила сировинний потенціал, а й перестала виконувати екологічні функції. Площа лісів за останні століття скоротилася майже у три рази, відбулося антропогенне переформування лісових екосистем, знизилася їх природна продуктивність, збіднилося біологічне різноманіття, виснажилися лісоексплуатаційні запаси. Через відсутність необхідних коштів залишаються низькими темпи лісовідновлення і лісорозведення, не виконуються заходи з інтенсифікації лісовирощування, поглибилась диспропорція між лісоресурсною базою та економічним потенціалом деревообробної, целюлозно-паперової, лісохімічної та іншими галузями економіки, що традиційно є споживачами лісової продукції. Лісова національна політика не узгоджується з вимогами збалансованого розвитку та ринкової моделі економіки.
За останні роки загальна економічна криза в країні, відсутність жoр--т----кoгo державного контролю за лісокористуванням призвели до збільшення обсягів заготівлі з порушенням екологічних вимог, а також нелегальних рубок. Основним видом рубок залишаються суцільні. Застосовувані технології здебільшого не забезпечують належного природного поновлення лісів.
У 2000 році обсяг продукції лісового господарства становив 744,4 млн. грн. (0,27% від всієї виробленої продукції в Україні), що на 18% більше у порівняні з попереднім роком. Простежується тенденція до зростання обсягів експлуатації лісу, тоді як для забезпечення сталості подальшого лісокористування доцільніше було б надавати більшу увагу його відновленню та догляду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ НА ОСНОВІ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИХ КРИТЕРІЇВ (на прикладі підприємств Українських Карпат)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок