Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Зворотне розсіяння радіохвиль НВЧ та НЗВЧ діапазонів корабельними хвилями

Зворотне розсіяння радіохвиль НВЧ та НЗВЧ діапазонів корабельними хвилями

Назва:
Зворотне розсіяння радіохвиль НВЧ та НЗВЧ діапазонів корабельними хвилями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,72 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ
ІМ. О.Я. УСИКОВА
Горобець Володимир Миколайович
УДК 621.371.029.65
Зворотне розсіяння радіохвиль НВЧ та НЗВЧ діапазонів корабельними хвилями
01.04.03 - радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова Національної академії наук України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: доктор фізико-математичних наук, професор, Ківва Фелікс Васильович, Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, м. Харків, завідувач відділу поширення радіохвиль у природних середовищах.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, Іванов Віктор Кузьмич, Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, м. Харків, завідувач відділу дистанційного зондування Землі;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Єфімов Валентин Борисович, Центр радіофізичного зондування Землі ім. А.І. Калмикова Національної академії наук і Національного космічного агентства України, м. Харків, завідувач відділу радіолокаційних методів та засобів дистанційного зондування.
ПРОВІДНА УСТАНОВА: Радіоастрономічний інститут Національної академії наук України., м. Харків, відділ космічної радіофізики.
Захист відбудеться “ 2 “ листопада 2006р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64. 157. 01 Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова Національної академії наук України (61085, м. Харків, вул. Ак. Проскури, 12).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова Національної академії наук України за адресою: 61085, Харків 85, вул. Проскури, 12.
Автореферат розісланий “ 29 “ вересня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фіз.-мат. наук, професор Кириченко О.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційна робота є результатом експериментальних і теоретичних досліджень зворотного розсіяння радіохвиль гідродинамічними утвореннями, що виникають у результаті руху надводних об'єктів.
Актуальність теми. Однією з найважливіших задач, пов'язаних із забезпеченням національних інтересів України на Чорному та Азовському морях, є задача висвітлення та контролю надводного оточення у винятковій економічній зоні країни, навігаційного забезпечення мореплавання й підтримки сприятливого оперативного режиму в зоні відповідальності ВМС України. Розв'язання цієї задачі вимагає організації всепогодного виявлення, вимірювання координат і розпізнавання надводних та аеродинамічних об'єктів різних класів, у тому числі малорозмірних і(або) створених за технологією „Stealth”. Технічне рішення цієї задачі виконується за допомогою методів і засобів, заснованих на прийомі радіолокаційних сигналів, відбитих надводними та аеродинамічними об'єктами. Для розв'язання цих задач найбільше поширення одержали радіолокаційні системи, що працюють в ультрависокочастотному (УВЧ, 300 - 3000 МГц), надвисокочастотному (НВЧ, 3000 МГц – 30 ГГц) і надзвичйновисокочастотному (НЗВЧ, 30 – 300 ГГц) діапазонах, що сполучають у собі значні дальності дії і всепогодність, а також високі лінійні та кутові точності.
З огляду на особливості берегової межі Криму, а також на розробку парку перспективних РЛС, можна припустити, що й у доступному для огляду майбутньому радіолокаційні засоби УВЧ - НЗВЧ діапазонів будуть основними в системі дистанційного моніторингу морських кордонів Чорноморського та Азовського узбереж України.
Відомо, що в зазначених частотних діапазонах на роботу РЛС істотний вплив роблять інтерференція, рефракція і дифракція радіохвиль, розсіяння й поглинання в гідрометеоутвореннях та газах атмосфери, а також розсіяння радіохвиль морською поверхнею й гідродинамічними утвореннями, що виникають у процесі руху надводних об'єктів (корабельні хвилі, кільватерний слід). За рідкісним винятком радіолокація зазначених об'єктів відбувається на тлі відбиттів від схвильованої морської поверхні й метеоутворень - нестабільних у часі і неоднорідних у просторі, що може утруднити або навіть виключити можливість виявлення морських об'єктів, особливо у тих випадках, коли їхня ефективна поверхня розсіяння (ЕПР) мала і (або) знижена штучним способом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Зворотне розсіяння радіохвиль НВЧ та НЗВЧ діапазонів корабельними хвилями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок