Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА АНАЛІЗУ ІНТЕГРОВАНИХ ГЕМОДИНАМІЧНИХ МІКРОЦИРКУЛЯТОРНИХ ПОКАЗНИКІВ

ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА АНАЛІЗУ ІНТЕГРОВАНИХ ГЕМОДИНАМІЧНИХ МІКРОЦИРКУЛЯТОРНИХ ПОКАЗНИКІВ

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА АНАЛІЗУ ІНТЕГРОВАНИХ ГЕМОДИНАМІЧНИХ МІКРОЦИРКУЛЯТОРНИХ ПОКАЗНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,59 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МОХАМЕД АХМЕД МУХТАР АЛІ ЕЛЬХАТІБ
УДК 615.471.03:616.073
ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА АНАЛІЗУ ІНТЕГРОВАНИХ ГЕМОДИНАМІЧНИХ МІКРОЦИРКУЛЯТОРНИХ ПОКАЗНИКІВ
Спеціальність: 05.11.16 – Інформаційно-вимірювальні системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Кожем'яко Володимир Прокопович,
Вінницький державний технічний університет, завідувач кафедри лазерної та оптоелектронної техніки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Ціделко Владислав Дмитрович,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, завідувач кафедри інформаційно-вимірювальних систем
кандидат технічних наук
Власюк Анатолій Іванович,
Вінницький державний технічний університет, директор комп’ютерного інформаційно-видавничого центру
Провідна установа: Національний університет "Львівська політехніка", кафедра інформаційно-вимірювальної техніки, Міністерства освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться 5 липня 2002 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.02 у Вінницькому державному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького державного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий " 4 " червня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Павлов С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У пошуках оптимального рішення за останні кілька років широкого розвитку придбали неінвазивні методи діагностики з оптичною реєстрацією і перетворенням біомедичної інформації, особливо у випадках їхній безальтернативності.
Інтенсивні дослідження в області “відбиваючої” пульсометрії дозволяють зробити висновок про появу у найближчому майбутньому серійних приладів з універсальними оптичними датчиками. Головна перевага цього методу - можливість проводити вимірювання практично у будь-якій точці поверхні тіла, що дозволяє використовувати різні модифікації оптичних приладів для рішення цілого ряду спеціальних задач, зв'язаних з дослідженням показників локального кровотоку (визначення гемодинамічних показників кровотоку, діагностики порушень мікроциркуляції в хребетно-рухомих сегментах, визначення порушень рівня мікроциркуляції в щелепно-лицьовій області і т.і.). Крім того, у залежності від особливостей методу виміру, що реалізується, можуть бути оцінені такі біомедичні показники як загальна концентрація гемоглобіну, відносне кровонаповнення тканини, що досліджується, загальна сатурація крові (ступінь насичення крові киснем), загальна концентрація білірубіна.
Таким чином, очевидно, що найбільш перспективним напрямком реєстрації фізіологічних параметрів є використання неінвазивних методів діагностики, серед яких широкого розвитку отримали оптичні методи реєстрації і перетворення біомедичної інформації.
У цьому аспекті перспективними є роботи, що проводяться на кафедрі лазерної й оптоелектронної техніки (ЛОТ) ВДТУ під керівництвом Кожем’яко В.П. і Павлова С.В. по створенню біомедичної оптико-електронної інформаційно-вимірювальної системи "око-процесорного" типу як ефективного універсального засобу експрес-діагностики серцево-судинної системи (ССС), що дозволяє проводити моніторинг за станом ССС і окремих органів, видавати оперативну інформацію про їх функціональний стан.
Зв’язок роботи з науковими планами. Основний зміст роботи складають результати досліджень, які проводились протягом 1998 – 2002 років. Вибраний напрямок дисертаційної роботи співпадає з дослідженнями за держбюджетними науково-дослідними роботами 50-Д-180 (№ держ. реєстрації 0197U012663) ""Розробка оптоелектронних комп'ютерних технологій для аналізу стану серцево-судинної системи", 57-Д-226 (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА АНАЛІЗУ ІНТЕГРОВАНИХ ГЕМОДИНАМІЧНИХ МІКРОЦИРКУЛЯТОРНИХ ПОКАЗНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок