Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОНОЛОГІЯ ВІДДІЄСЛІВНОГО СЛОВОТВОРЕННЯ (НА МАТЕРІАЛІ СЛОВОТВІРНИХ ГНІЗД З ВЕРШИНАМИ – ДІЄСЛОВАМИ ТА ВІДДІЄСЛІВНИХ СЛОВОТВІРНИХ ЗОН)

МОРФОНОЛОГІЯ ВІДДІЄСЛІВНОГО СЛОВОТВОРЕННЯ (НА МАТЕРІАЛІ СЛОВОТВІРНИХ ГНІЗД З ВЕРШИНАМИ – ДІЄСЛОВАМИ ТА ВІДДІЄСЛІВНИХ СЛОВОТВІРНИХ ЗОН)

Назва:
МОРФОНОЛОГІЯ ВІДДІЄСЛІВНОГО СЛОВОТВОРЕННЯ (НА МАТЕРІАЛІ СЛОВОТВІРНИХ ГНІЗД З ВЕРШИНАМИ – ДІЄСЛОВАМИ ТА ВІДДІЄСЛІВНИХ СЛОВОТВІРНИХ ЗОН)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,35 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Інститут філології
Потапова Галина Миколаївна
УДК 81’373.611
МОРФОНОЛОГІЯ ВІДДІЄСЛІВНОГО СЛОВОТВОРЕННЯ (НА МАТЕРІАЛІ СЛОВОТВІРНИХ ГНІЗД З ВЕРШИНАМИ – ДІЄСЛОВАМИ ТА ВІДДІЄСЛІВНИХ СЛОВОТВІРНИХ ЗОН)
Спеціальність 10.02.02– російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі російської мови Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Снитко Олена Степанівна,
завідувач кафедри російської мови Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Федурко Марія Юліанівна,
завідувач кафедри філологічних дисциплін і методики їх викладання в початковій школі Дрогобицького педагогічного університету МОН України
кандидат філологічних наук, доцент Плужнікова Тамара Іванівна,
доцент кафедри російської мови Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова МОН України
Захист відбудеться 15 травня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.19 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01601, Київ, вул. Володимирська, 58, к.12).
Автореферат розісланий 11 квітня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради доц. Гнатюк Л.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Останнім часом усе частіше увагу лінгвістів зосереджено на антропоцентричній парадигмі мовознавства. Однак опис та дослідження формальних ознак мовних одиниць з погляду системно-структурної лінгвістики залишається актуальним, тому що саме дослідження, присвячені проникненню у внутрішні закони розвитку мови, є ядром мовознавства та презентують лінгвістику як строгу науку в очах зовнішнього світу (О.С.Герд). Бодуенівська «психічна реальність» дозволяє нам співвіднести формальний та семантичний аспекти мови. У такому вивченні мови морфонології відведено важливу роль. Морфонологічні явища не є знаковими, тому що вони завжди зумовлені фоно-морфологічним контекстом та супроводжують будь-які морфологічні процеси, але морфонологія – це той «місточок», за допомогою якого можна, з одного боку, пояснити зв’язок знакових одиниць мови – морфем та слів – з «незнаковими» одиницями – фонемами, а з іншого, з’ясувати феномен «накопичування» значення. Морфонологія сьогодні відрізняється від інших лінгвістичних дисциплін тим, що в ній немає теоретичних положень, які б не викликали дискусії. Засадничі питання морфонології, а саме: її предмет та завдання, наявність конститутивної одиниці, існування морфонологічного рівня в системі мови – ще не здобули остаточного розв’язання в сучасних лінгвістичних студіях.
У русистиці основи морфонології заклали М.В. Крушевський та І.О.Бодуен де Куртене. М.В. Крушевський під впливом філософії та логіки не тільки спостерігав та описував мовні явища, як це робили до нього, а вперше здійснив спробу розкрити мовні закони. Першими серед цих законів стали закони морфологічні (морфонологічні). Учений описав мовні явища в термінах асиміляцій, виділивши серед інших її типів асиміляцію морфологічну, він запропонував класифікацію морфонологічних чергувань. І.О.Бодуен дє Куртене, використовуючи деякі з висновків свого учня, описав морфонологічний характер звукових змін, назвавши їх альтернаціями (І.А.Бодуен де Куртене), і пояснив, чому основною одиницею морфонологічного опису є аломорф (морфема, що чергується), а не фонема. Пізніше завдання морфонології як науки узагальнив та сформулював М.С.Трубецькой. Він окреслив три пункти «морфонологічної програми»: вивчення фонологічної структури морфеми, розгляд комбінаторних звукових чергувань у морфемосполуках та аналіз звукових чергувань, які виконують морфонологічні функції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОРФОНОЛОГІЯ ВІДДІЄСЛІВНОГО СЛОВОТВОРЕННЯ (НА МАТЕРІАЛІ СЛОВОТВІРНИХ ГНІЗД З ВЕРШИНАМИ – ДІЄСЛОВАМИ ТА ВІДДІЄСЛІВНИХ СЛОВОТВІРНИХ ЗОН)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок