Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕКЦІЯ РУХОВИХ ЯКОСТЕЙ ДІТЕЙ СЕРЕДНЬОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ

КОРЕКЦІЯ РУХОВИХ ЯКОСТЕЙ ДІТЕЙ СЕРЕДНЬОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ

Назва:
КОРЕКЦІЯ РУХОВИХ ЯКОСТЕЙ ДІТЕЙ СЕРЕДНЬОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,37 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Більшу частину потенціалу українського суспільства першої половини
ХХІ століття будуть складати сьогоднішні діти шкільного вік


Південноукраїнський державний педагогічний університет
імені К.Д. Ушинського (м. Одеса)
Ковиліна Вероніка Геннадіївна
УДК 371.911+372
КОРЕКЦІЯ РУХОВИХ ЯКОСТЕЙ ДІТЕЙ СЕРЕДНЬОГО
ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського (м. Одеса), Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: - кандидат педагогічних наук, професор
ШЕРЕМЕТ Борис Григорович
Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського (м. Одеса), завідувач кафедри дефектології і фізичної реабілітації
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, професор
СЕРДЮЧЕНКО Віра Іванівна,
Інститут очних хвороб і тканинної терапії імені В.П.Філатова АМН України, завідувач лабораторією розладів бінокулярного зору і функціональних методів дослідження
- кандидат психологічних наук, професор
СИНЬОВА Євгенія Павлівна,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, Інститут корекційної педагогіки і психології, завідувач кафедри тифлопедагогіки
Провідна установа: - Слов’янський державний педагогічний університет, кафедра теоретичних, методичних основ фізичного виховання і реабілітації, Міністерство освіти і науки України, м.Слов’янск.
Захист дисертації відбудеться „10 ” червня 2004 року о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м.Одеса) за адресою: 65009, м.Одеса, пров. Курортний, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського (м. Одеса) за адресою: 65091, м.Одеса, вул.Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий „_6_” травня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Трифонова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена соціальними та екологічними чинниками, труднощами в організації медичного обслуговування, що призвели до зростання майже всіх видів захворювань і скорочення тривалості життя населення України, зниження показників фізичного розвитку, зменшення кількості дітей з проявами акселерації в розвитку, зростання інвалідності, зокрема й дитячої.
Проблема здоров’я дітей дошкільного віку з порушенням зору досліджувалася багатьма науковцями (Л.С.Вавіна, М.І.Земцова, Л.І.Плаксіна, Л.С.Сековець, Б.В.Сермеєв, Є.П.Синьова, Л.І.Солнцева, Б.Г.Шеремет та ін.). Вченими доведено, що однією з важливих складових охорони здоров’я є своєчасне виявлення відхилень з метою найбільш ефективної організації оздоровчих і профілактичних заходів. При патології зору в дошкільників є наявним цілий комплекс рухових порушень, що зумовлені зниженням гостроти зору, порушенням бінокулярності, рухових функцій ока, поля зору і т.ін. (Л.С.Сековець).
Проблема корекції зору засобами фізичної культури висвітлена в низці спеціальної літератури (Е.С.Аветисов, Р.Н.Азарян, А.А.Арутюнян, А.В.Касаткін, В.В.Коваленко, Є.М.Кузнєцов, В.І.Сердюченко, Б.В.Сермеєв, Ю.В.Павлов Б.Г.Шеремет та ін.). Зазначимо, що більшість робіт присвячена впливу фізичних навантажень на стан органу зору дітей шкільного віку. Водночас стан функцій зору в умовах різноманітних фізичних навантажень у дітей дошкільного віку вивчено недостатньо.
У профілактиці порушення зору та його відновленні важливу роль відіграють фізичні вправи (Е.С.Аветисов, Т.А.Власова, В.П.Єрмаков, В.А.Кручинін, Є.Н.Кузнецов, М.С.Певзнер, Л.С.Сековець, Б.В.Сермеєв, Б.Г.Шеремет та ін.), що вимагають адекватної методики їх застосування. Зокрема, перспективним є вдосконалення методики вправ для розвитку фізичних якостей, що забезпечують гармонійність фізичного розвитку дітей дошкільного віку з вадами зору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ РУХОВИХ ЯКОСТЕЙ ДІТЕЙ СЕРЕДНЬОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок