Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> L-АРГІНІН та сполуки оксиду азоту у хворих на вірусні гепатити. Теоретичні та практичні аспекти ЇХ дослідження

L-АРГІНІН та сполуки оксиду азоту у хворих на вірусні гепатити. Теоретичні та практичні аспекти ЇХ дослідження

Назва:
L-АРГІНІН та сполуки оксиду азоту у хворих на вірусні гепатити. Теоретичні та практичні аспекти ЇХ дослідження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,55 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ім. Л.В. Громашевського
КІСЕЛИК ІГОР ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК: 616.36-002.16.17-085.376-037
L-АРГІНІН та сполуки оксиду азоту у хворих на вірусні гепатити. Теоретичні та практичні аспекти ЇХ дослідження
14.01.13 - інфекційні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному медичному університеті імені Данила Галицького.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Шевченко Леонід Юрійович, завідувач кафедри інфекційних хвороб Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького.
Офіційні опоненти:
-
заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Андрейчин Михайло Антонович, Тернопільська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри інфекційних хвороб;
-
доктор медичних наук, професор Дикий Богдан Михайлович, Івано-Франкіська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри інфекційних хвороб.
Провідна установа: Одеський державний медичний університет МОЗ України, кафедра інфекційних хвороб, м. Одеса
Захист відбудеться 30.05.2003 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.614.01 при Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України (01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 23).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України (03038, м. Київ, узвіз Протасів Яр, 4).
Автореферат розісланий 25.04.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук Ж.Б. Клименко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні роки на загальному тлі погіршення ситуації з інфекційними хворобами в Україні вірусні гепатити все більше привертають до себе увагу як одна з найактуальніших медико-біологічних проблем (В.Ф. Марієвський, А.О. Руденко, А.М. Щербінська, 1999; Ж.І. Возіанова, 2000). Про важливість та актуальність цієї проблеми свідчить значна частота несприятливих наслідків цих хвороб. Згідно з даними А.Д. Вовк (2001), із всього спектру гепатотропних вірусів найскладнішою залишається патологія, спричинена вірусами гепатитів В і С. Так звана парентеральна передача, а точніше контактно-рановий механізм інфікування, можливість статевої, (Б.А. Герасун, 1972, 1999) пренатальної та перинатальної передачі (А.І. Мостюк, 1997) створює несприятливу епідемічну ситуацію. Хоча у розвинутих країнах завдяки інтенсивним протиепідемічним заходам бурхливе зростання захворюваності на ці гепатити вдалося дещо приборкати, проблема залишається актуальною й надалі (М.А Андрейчин, 2000).
В останні роки досягнуті значні успіхи в дослідженні механізмів репродукції вірусів, процесів їх елімінації з організму (М.И. Михайлов, 1999). Значно розширені уявлення про стан імунної системи та інтерферон-системи, порушенням яких належить провідна роль серед причин хронізації вірусних інфекцій взагалі і вірусних гепатитів зокрема (Ф.И. Ершов, 1995; С.И. Бажан, 1998).
Із впровадженням препаратів інтерферону і ефективних інтерфероногенів у комплексне лікування вірусних гепатитів постала нагальна необхідність розробки об`єктивних показань до їх застосування та контролю ефективності. Використання цих препаратів поглибило уявлення про спектр різноманітних ускладнень, небажаних ефектів, які можливо пов’язані з розладами інтерферон-системи (М.А. Андрейчин, 2001; Н.В. Харченко, 2002).
На думку Л.Л. Громашевської (2001), сучасні біохімічні дослідження дозволяють ефективно охарактеризувати функціональний стан печінки при вірусній інфекції на клітинному та субклітинному рівнях. Це положення знайшло свій розвиток у дослідженнях обміну сполук оксиду азоту. Встановлено, що проста хімічна сполука – оксид азоту (NO) – безперервно продукується ферментативним шляхом в організмі людини, виконуючи функції одного з універсальних регуляторів метаболізму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: L-АРГІНІН та сполуки оксиду азоту у хворих на вірусні гепатити. Теоретичні та практичні аспекти ЇХ дослідження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок