Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТОРЦЕВИХ УЩІЛЬНЕНЬ НА ОСНОВІ АНАЛІЗУ ТЕПЛОВИХ ТА ГІДРОДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТОРЦЕВИХ УЩІЛЬНЕНЬ НА ОСНОВІ АНАЛІЗУ ТЕПЛОВИХ ТА ГІДРОДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТОРЦЕВИХ УЩІЛЬНЕНЬ НА ОСНОВІ АНАЛІЗУ ТЕПЛОВИХ ТА ГІДРОДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,18 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТЕХНІЧНОЇ ТЕПЛОФІЗИКИ
СМАЛЬКО Михайло Анатолійович
УДК 536.2
УДОСКОНАЛЕННЯ ТОРЦЕВИХ УЩІЛЬНЕНЬ
НА ОСНОВІ АНАЛІЗУ ТЕПЛОВИХ ТА
ГІДРОДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
05.14.06 - Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2000
Дисертація є рукопис
Робота виконана на кафедрі теплоенергетики та машинознавства Рівненсь-кого державного технічного університету
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Завгородній Петро Федорович
Рівненський державний технічний університет,
зав. каф. теплоенергетики та машинознавства
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Нікітенко Микола Іванович
Інститут технічної теплофізики НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат технічних наук
Орлик Володимир Миколайович
Інститут газу НАН України,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут”
Захист відбудеться “28” листопада 2000 р. о 14 годині на засіданні спеці-алізованої ради Д 26.224.01 в Інституті технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Желябова, 2а.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту технічної теплофізики НАН України за адресою: м. Київ, вул. Желябова, 2а.
Автореферат розісланий “25”жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої Ради Кривошей Ф.О.
Актуальність теми. За останні роки торцеві ущільнення знаходять ширше застосування в техніці. Головним напрямком їх використання є герметизація вузлів машин, які працюють з рідинами під високим тиском, рідина-ми, які містять тверді частки, рідинами, які являють собою агресивне середо-вище стосовно до оточуючих матеріалів, у кріогенних системах та вакуумі. Такі важкі умови експлуатації призводять до значного зносу деталей та час-тих відмов роботи вузлів.
Проектування конструкцій ущільнень та технологій їх виготовлення ста-вить ряд завдань, які пов’язані з необхідністю чіткого розуміння фізичних про-цесів, що відбуваються у зоні контакту робочих кілець ущільнення. Оскільки теплові та гідродинамічні процеси мають визначальний вплив на режими тертя в зоні контакту кілець і протікання рідини з ущільненої області, тому важливим напрямком досліджень є визначення їх впливу на роботу ущільнення в цілому.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослі-дження є частиною робіт, виконаних відповідно до державних науково – тех-нічних програм ДКНТП та договору № 5-43 про створення науково – технічної продукції між Рівненським управлінням нафтопроводів “Дружба” та Українським інститутом інженерів водного господарства.
Метою роботи є удосконалення конструкцій торцевих ущіль-нень і технологій їх виготовлення на основі аналізу теплових та гідродинамічних проце-сів, які відбуваються в зоні контакту їх робочих кілець.
Відповідно до мети роботи визначені наступні задачі дос-лідження:
1. Дослідження одномірного ізотермічного руху рідини в зоні контакту робочих кілець ущiльнень при моделюванні щорст-кості їх поверхонь з допомогою періодичних функцій.
2. Дослідження напружено - деформованого стану кілець спричиненого нерівномірним їх нагрівом і дією стискаючої та відцентрової сил.
3. Застосування математичної моделі в її численній реалізації для дослі-дження впливу форм мікронерівностей поверхонь тертя на ізотермічний рух рідини в контакті робочих кілець ущільнення.
4. Розробка конструкцій ущільнень, стенду і змінного обладнання до ньо-го для дослідження та приробки робочих кілець перед експлуатацією.
5. Розробка методики експериментальних досліджень, виготовлення моде-лей запропонованих конструкцій та їх дослідження.
Наукова новизна роботи
1. Встановлено основні закономірності розподілу тиску рідини в зоні кон-такту робочих кілець ущільнення без урахування та з урахуванням шорстко-сті поверхонь тертя кілець.
2. Досліджено напружено - деформований стан кілець, який викликаний нерівномірним їх нагрівом та дією стискаючої і відцентрової сил.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТОРЦЕВИХ УЩІЛЬНЕНЬ НА ОСНОВІ АНАЛІЗУ ТЕПЛОВИХ ТА ГІДРОДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок