Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК МАЙНОВИХ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

РЕФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК МАЙНОВИХ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

Назва:
РЕФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК МАЙНОВИХ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Чириченко Юрій Вікторович
УДК 338.24.021.8: 338.43
РЕФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК МАЙНОВИХ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Плаксієнко Валерій Якович,
Дніпропетровський державний аграрний університет, завідувач кафедри обліку і аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Зінов’єв Фелікс Володимирович,
Кримський економічний інститут Київського національного економічного університету,
завідувач кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук, доцент
Вініченко Ігор Іванович,
Дніпропетровський державний аграрний університет, доцент кафедри економічної теорії та економіки сільського господарства
Провідна установа: Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва, кафедра організації виробництва та агробізнесу, Міністерство аграрної політики України, м. Харків.
Захист відбудеться 11 березня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 в Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 9 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Р. М. Миронова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблеми відносин власності є фундаментальними питаннями економічної теорії. Вони знаходяться у центрі уваги суспільства на протязі усього періоду існування людства. Торкаючись не лише правових і економічних, а й історичних, політичних, суспільних, психологічних та інших сторін життя, відносини власності, з одного боку, є невід’ємною складовою будь-якого економічного процесу, а з іншого – його важливими засадами. Отже, відносини власності та, зокрема, реформування і розвиток майнових відносин власності в аграрному секторі економіки України, з точки зору економічної теорії та вимог сьогодення щодо необхідності розвитку АПК, є пріоритетною для дослідження науковою проблемою.
Актуальність теми дослідження. Проблеми розвитку відносин власності завжди були актуальними та досліджувалися багатьма видатними вченими як у теоретичних, так і у практичних аспектах. Таким чином, світова та вітчизняна економічні науки вже мають у цьому плані велике теоретичне надбання. У своєму дослідженні автор спирається на роботи видатних класиків суспільно-економічних наук: Г. Гегеля, Дж. Локка, Д. Юма, К. Маркса, Ф. Енгельса, М. І. Туган-Барановського. Вагомий внесок в розробку теоретичної, методологічної та методичної основи трансформації відносин власності внесли такі відомі вітчизняні вчені як: А. С. Гальчинський, А. П. Гош, Г. В. Задорожний, Ф. В. Зінов’єв, В. П. Корнієнко, І. В. Лазня, Л. Ю. Мельник, С. В. Мочерний, В. А Рибалкін. Реформуванню і пореформеним відносинам власності в аграрній сфері економіки України присвячені праці П. І. Гайдуцького, І. Г. Кириленка, П. М. Макаренка, В. Я. Плаксієнка, П. Т.Саблука, А. Н. Оніщенка, В. В. Юрчишина та інших вчених.
Проте, детальне вивчення майнового аспекту реформування АПК залишається актуальним, оскільки це зумовлено наступними чинниками:
1. Потребують реалізації та захисту права власності селян на майно колишніх колективних сільськогосподарських підприємств. Для реалізації цих прав потрібні ефективні економічні й правові механізми, розробити та впровадити які неможливо, якщо не враховувати попередній досвід реформування.
2. Розвиток економіки України зумовлює прийняття нових законодавчих та нормативних документів, що істотно коригує економічне значення окремих аспектів проведеного реформування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК МАЙНОВИХ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок