Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Морфологічні зміни в легенях щурів після кріодеструкції шкіри

Морфологічні зміни в легенях щурів після кріодеструкції шкіри

Назва:
Морфологічні зміни в легенях щурів після кріодеструкції шкіри
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,98 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ім. М.І. ПИРОГОВА
Даценко Галина Василівна
УДК 611-018.5:591.424
Морфологічні зміни в легенях щурів
після кріодеструкції шкіри
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в науково-дослідному центрі Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Гунас Ігор Валерійович,
Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова
МОЗ України, директор науково-дослідного центру.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Півторак Володимир Ізяславович, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, професор кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії;
доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Шутка Богдан Васильович, Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри нормальної анатомії.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, м. Київ, кафедра нормальної анатомії.
Захист відбудеться “8” жовтня 2003 р. об 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.600.02 при Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова МОЗ України (21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова (21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56).
Автореферат розісланий 2 вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент О.В. Власенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Кріобіологія в останні 20-25 років стала самостійною науковою дисципліною, що займається дослідженнями, які пов’язані з вивченням процесів, що протікають на різних рівнях структурної організації організму під дією наднизьких температур. Головним змістом прикладної кріобіології є консервація живих систем холодом, заморожування та ліофілізація біологічних об’єктів, а також проблеми кріомедицини [Пушкарь Н.С., Белоус А.М., 1981; Ebertz S.L., McGann L.E., 2002]. Кріобіологія і кріомедицина мають специфічний взаємозв’язок, обумовлений тим, що молекулярні і субклітинні перетворення, які протікають в тканинах, що підлягали дії холоду, лежать в основі холодової деструкції (кріодеструкції) [Woolley M.L. et al., 2002].
Аналіз наукової літератури показав, що на сучасному етапі методи низькотемпературного впливу, які застосовуються в медицині, ведуться в основному за двома напрямками. По-перше – це штучна гіпотермія та її різні різновиди, які передбачають розробку методів тотального охолодження тіла або окремих його частин, включаючи тканини та органи, нижче існуючих фізіологічних температур [Грищенко В.И., Сандомирский Б.П., 1985; Zemke J.E. et al., 1998]. По-друге – це використання методів локальної кріодії з метою кріодеструкції тканин та частин органа, або дозоване охолодження з метою стимуляції відновлювальних процесів в патологічно змінених зонах [Белоус А.М., Грищенко В.И., 1994; De La Taille A. et al., 2000; Malawer M.M. et al., 1999].
Необхідно відмітити, що чисто емпіричне використання цих температур в сучасній медицині випереджає експериментально-теоретичне обґрунтування їх застосування, оскільки довго вважалося, що наслідки використання кріогенного методу лікування не призводять до будь-яких серйозних ускладнень в організмі [Терновой К.С., Гассанов Л.Г., 1988; Hirvonen J., 2000; Marsigny B., 2001]. Однак фундаментальні дослідження останніх років [Гунас І.В., 1998; Пентюк О.О. з співавт., 1998; Кухар І.Д., 2000; Шаповал О.М., 1999] вказують на те, що наслідки кріодеструкції шкіри викликають значні морфофункціональні зміни в організмі експериментальних тварин. Тому потрібні подальші дослідження стосовно вивчення впливу наднизьких температур як на організм в цілому, так і на окремі органи (в тому числі і легені), тканини, клітини, які б дозволили виявити критерії їх адаптації до наслідків кріодеструкції шкіри.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Морфологічні зміни в легенях щурів після кріодеструкції шкіри

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок