Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Конституційна юрисдикція в Україні

Конституційна юрисдикція в Україні

Назва:
Конституційна юрисдикція в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,25 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М.КОРЕЦЬКОГО
Тесленко Мирослава Вікторівна
УДК 342 (048)
Конституційна юрисдикція
в Україні
Спеціальність 12.00.02 - конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі державного будівництва і місцевого самоврядування Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Ебзєєв Борис Сафарович
суддя Конституційного Суду Російської Федерації
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Фрицький Олег Федорович
професор кафедри конституційного права Національної академії внутрішніх справ України
кандидат юридичних наук, доцент
Мяловицька Ніна Анатоліївна
доцент юридичного факультету Київського університету ім.Тараса Шевченка
Провідна установа: Одеська національна юридична академія, кафедра адміністративного і підприємницького права.
Захист відбудеться 13 жовтня 2000 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім.В.М.Корецького НАН України ( м. Київ, вул. Трьохсвятительська, б. 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці інституту.
Автореферат розіслано "12" вересня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Б.Усенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і рівень дослідженості теми дисертації. Після прийняття 28 червня 1996 року нової Конституції України і запровадження спеціалізованого інституту судового конституційного контролю - Конституційного Суду України - у представників різних галузей юридичної науки виник особливий інтерес до вивчення цього політико-правового явища. Конституційний Суд України - єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні, який на відміну від інших органів державної влади наділений спеціальною компетенцією по забезпеченню конституційної законності в Україні. У зв'язку з цим виникла необхідність дослідження даного інституту в контексті співвідношення здійснення контрольних функцій органу конституційної юрисдикції і органів державної влади, розмежування їх компетенції.
Теорія конституційної юрисдикції в Україні робить тільки перші кроки. Основні аспекти цієї проблеми дістали своє відображення в окремих наукових публікаціях, які видаються переважно самими суддями Конституційного Суду України.
Актуальність і значущість теми дисертації зумовлена необхідністю теоретичної розробки нового і маловивченого явища для української державності - інституту конституційної юрисдикції, визначення правової природи Конституційного Суду України, його місця і ролі в системі органів державної влади, меж його компетенції, юридичної природи рішень, а також необхідності вдосконалення законодавчого врегулювання деяких питань організації і діяльності єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні.
Сьогодні відбувається теоретичне усвідомлення процесу утвердження верховенства Конституції та її прямої дії, наповнення його реальним суспільним змістом. Питання конституційної юрисдикції в Україні досліджувалися в науковій літературі Євграфовим П.Б., Козюброю М.І., Мартиненком П.Ф., Марцелякою О.В., Мироненком О.М., Мурашиним Г.О., Погорілком В.Ф., Савенком М.Д., Селівановим А.О., Скоморохою В.Є., Тимченком І.А., Тихим В.П., Тодикою Ю.М., Шаповалом В.М., Шемшученком Ю.С., Юзьковим Л.П.
Беручи до уваги особливості перехідного періоду, залишається актуальним формування ефективної системи конституційного контролю на основі досягнень міжнародної практики, врахування суспільно-історичних і національних особливостей, системного узагальнення та аналізу теоретичних і практичних питань розвитку юридичної наукової думки в галузі конституційного правосуддя.
Наукова розробка теоретичних і практичних проблем конституційного правосуддя - новий і перспективний напрям дослідження в рамках публічного права. Розвиток теорії Конституції, "самопізнання" конституційної юрисдикції - запорука майбутніх успіхів діяльності Конституційного Суду України та його надійності, а в більш широкому соціально-юридичному плані - утвердження правової держави в Україні з притаманним їй верховенством Конституції і невід’ємними правами людини і громадянина.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Конституційна юрисдикція в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок