Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЛІМЕТРОВІ ТА ІНФРАЧЕРВОНІ СпектрИ молекул У взаЄмодІЮЧИХ колИВАЛЬНИХ стАНАХ

МІЛІМЕТРОВІ ТА ІНФРАЧЕРВОНІ СпектрИ молекул У взаЄмодІЮЧИХ колИВАЛЬНИХ стАНАХ

Назва:
МІЛІМЕТРОВІ ТА ІНФРАЧЕРВОНІ СпектрИ молекул У взаЄмодІЮЧИХ колИВАЛЬНИХ стАНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,24 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
Баскаков Олег Ігорович
УДК 539.107; 539.194
МІЛІМЕТРОВІ ТА ІНФРАЧЕРВОНІ СпектрИ молекул
У взаЄмодІЮЧИХ колИВАЛЬНИХ стАНАХ
01.04.03 радіофізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
академік НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор
Коноваленко Олександр Олександрович,
Радіоастрономічний інститут НАН України, м. Харків,
заступник директора;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Карачевцев Віктор Олексійович,
Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б. І. Вєркіна НАН України, м. Харків,
завідувач відділом молекулярної біофізики;
доктор фізико-математичних наук, професор
Тарапов Сергій Іванович,
Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, м. Харків,
завідувач відділу радіоспектроскопії.
Захист відбудеться “ 9 “ листопада 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 3-9.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 1 “ жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Ф. Ляховський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Робота присвячена дослідженню обертальних та коливально-обертальних спектрів молекул різного типу у взаємодіючих станах, головним чином молекул типу асиметричного вовчка.
Актуальність теми. Взаємодіючі коливальні стани властиві будь-яким багатоатомним молекулам. Складність аналізу їх спектрів різко зростає зі зростом величини взаємодій і збільшення кількості одночасно взаємодіючих коливальних станів, що утворюють поліаду. До теперішнього часу спектри поліад з числом взаємодіючих коливальних станів більше трьох оброблялися тільки для відносно легких молекул: H2O, H2S, H2Se, H2Te, H2CO і PH2D, у яких обертальні константи за величиною становлять одиниці обернених сантиметрів і кількість ліній у спектрі у них невелика. У міліметровому (ММ) спектрі – це одиниці, а в інфрачервоному (ІЧ) спектрі – десятки чи сотні, причому з не дуже великими обертальними квантовими числами. Через це, процес ідентифікації та аналіз спектрів цих молекул не спричиняє тих труднощів, що характерні для більш важких молекул, для яких обертальні та коливально-обертальні (КО) спектри налічують тисячі та десятки тисяч ліній. Для більш важких молекул типу асиметричного вовчка, у яких обертальні константи знаходяться в межах 0.1 – 1 см-1, дослідження спектрів проводилися лише для поліад з числом взаємодіючих станів не більше 3 (не враховуючи темних станів). Кількість таких молекул невелика. Це HNSO, SO2F2, COFCl, SCF2, B2H6, O3 і FNO2. При цьому розв’язання зворотних задач для поліад цих молекул полегшувалося або відносно високою симетрією молекули, або тим, що деякі коливальні стани мали слабкий зв‘язок з іншими.
Практично повна відсутність робіт по аналізу спектрів поліад, що складаються з великого числа сильно взаємодіючих коливальних станів молекул типу асиметричного вовчка, які не відносяться до групи легких молекул, пояснюється, в першу чергу, надзвичайною складністю цих задач, а не їх непотрібністю. Такі застосування, як спектральний аналіз газового середовища, лазерна фізика і техніка, квантова радіофізика, радіоастрономія, фізика атмосфери, екологія навколишнього середовища, структурний аналіз молекул потребують інформацію про спектри молекул не тільки в основних, а й у збуджених коливальних станах. Так у субміліметрових (субММ) газових лазерах з оптичною накачкою багато лазерних переходів, що виникають між обертальними рівнями молекул у взаємодіючих збуджених станах, через відсутність відповідних спектроскопічних досліджень дотепер не ідентифіковані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: МІЛІМЕТРОВІ ТА ІНФРАЧЕРВОНІ СпектрИ молекул У взаЄмодІЮЧИХ колИВАЛЬНИХ стАНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок