Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДІВ

ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,12 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОЛТЯНСЬКА Лариса Олексіївна
УДК: 338.43+634(477.64)
ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДІВ
Спеціальність – 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійській державній агротехнічній академії Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Макаренко Петро Миколайович
Дніпропетровський аграрний університет,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Єрмаков Олександр Юхимович
Національний аграрний університет,
професор кафедри аграрної соціології
та розвитку села
доктор економічних наук, професор
Червен Іван Іванович
Миколаївський державний аграрний університет,
завідувач кафедри організації виробництва
та агробізнесу
Провідна установа: Харківський національний аграрний
університет ім. В.В.Докучаєва
Міністерства аграрної політики України,
кафедра організації виробництва та агробізнесу,
м. Харків
Захист відбудеться „25” лютого 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 в Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул.. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий „24” січня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значну частину продовольчого балансу України складала продукція галузі садівництва. Природно-економічний потенціал країни сприяє формуванню високих урожаїв плодових культур. Враховуючи ці особливості Україна має можливість забезпечити не тільки власні потреби в продукції цієї галузі, а і експортувати. Це в найбільшій мірі відноситься до південних областей України, зокрема Запорізькій, яка володіє винятковими грунтово-кліматичними умовами для успішного ведення промислового садівництва.
Однак ефективність виробництва плодових культур в регіоні за останні роки значно знизилась. Різке зменшення обсягів виробництва і споживання плодової продукції, значне скорочення плодоносних площ багаторічних насаджень, планомірне зменшення питомої частки молодих садів, відсутність необхідної фінансової підтримки з боку держави призвели до збитковості виробництва продукції цієї галузі в більшості сільськогосподарських підприємств. При невисокому рівні виробництва плодів виникають великі труднощі з їх збутом через нерозвиненість реалізаційної інфраструктури, збереження та переробки плодів, втрати зовнішніх ринків збуту. Ціни реалізації не забезпечують повну віддачу понесених витрат на виробництво і відповідно у господарств відсутня можливість подальшого відтворення багаторічних насаджень. Це зумовлює необхідність комплексного дослідження теоретичних та практичних аспектів формування регіонального ринку плодової продукції, що свідчить про актуальність і доцільність вибору теми досліджень.
Питанням формування та розвитку ринку сільськогосподарської продукції в умовах ринкових відносин займаються багато вітчизняних вчених. Дослідженням цих питань присвячені роботи В.Г.Андрійчука, В.І.Бойка, М.Ю.Коденської, В.Я. Месель-Веселяка, П.М.Макаренка, Л.Ю.Мельника, О.М.Оніщенка, П.Т.Саблука, І.І.Червена, О.М.Шпичака, В.В.Юрчишина, а зокрема галузі садівництва – О.М.Єрмакова, Т.А.Маркіної, В.А.Рульєва, О.М.Шестопаля, А.І.Шумейка та інших вітчизняних вчених. Ними розроблені теоретичні та практичні аспекти підвищення ефективності плодового виробництва в країні, ціноутворення сільськогосподарської продукції, формування і розвитку ринку. Проте, питанням формування і розвитку ринку плодів на рівні регіону, а саме Запорізької області, вимагають подальшого наукового обґрунтування та практичного використання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок