Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> система ПІДГОТОВКи соціальнИХ Працівників у ВищиХ навчальних закладах США

система ПІДГОТОВКи соціальнИХ Працівників у ВищиХ навчальних закладах США

Назва:
система ПІДГОТОВКи соціальнИХ Працівників у ВищиХ навчальних закладах США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,47 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ВІННІКОВА Лариса В’ячеславна
 
УДК 37.013.42(73)
система ПІДГОТОВКи соціальнИХ Працівників у ВищиХ навчальних закладах США
13.00.05 – соціальна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
 
Луганськ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор педагогічних наук
ВАХОВСЬКИЙ Леонід Цезаревич,
декан історичного факультету
Луганського національного педагогічного
університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук, професор
КАПСЬКА Алла Йосипівна, завідувач
кафедри соціальної педагогіки
Національного педагогічного
університету імені М.П.Драгоманова
(м.Київ);
кандидат педагогічних наук
ЦИМБАЛ Ірина Іванівна, Управління
освіти Луганської міської ради,
начальник.
Провідна установа - Запорізький державний університет,
кафедра проблем управління та
соціальної педагогіки, Міністерство
освіти і науки України.
Захист відбудеться 26 листопада 2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул.Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 25 жовтня 2003 року.
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. На сучасному етапі розвитку українського суспільства, коли значно зростає кількість людей, покинутих державою, питання соціального захисту населення набирає особливої ваги. У цих умовах держава намагається проводити виважену соціальну політику з надання соціальної підтримки незахищеним верствам населення (літнім людям, інвалідам, самотнім, малозабезпеченим). Ефективність її реалізації залежить від наявності кадрів соціальних працівників, які спроможні працювати як у спеціальних центрах допомоги, так і безпосередньо з людьми, які потребують соціальної підтримки.
За останнє десятиріччя в нашій країні організовано державні установи соціальної роботи, соціальні служби, що відповідно до законодавства України здійснюють соціальний захист і надають соціальну допомогу населенню. Аналіз кадрової ситуації в соціальній галузі дає підстави стверджувати, що сьогодні в нашій країні значна кількість працівників соціальних служб не мають відповідної професійної освіти й рівня кваліфікації, тому що система навчання соціальних кадрів поки ще не досконала. Між тим, у розвинених країнах світу і, в особливості, в США фах “соціальний працівник” дуже поширений, користується великою повагою з боку держави й громадськості, а система різнорівневої підготовки соціальних працівників є динамічною й ефективною. Урахування й творче застосування досвіду США дозволить оптимізувати вітчизняну соціальну освіту, сприятиме утвердженню українського гуманістичного суспільства – повноправного члена світової демократичної спільноти.
Специфіка вітчизняної практики підготовки фахівців з соціальної роботи полягає в тому, що вона здійснюється не тільки в класичних університетах, а й на базі вищих педагогічних навчальних закладів. Тому своєрідним підґрунтям у питаннях становлення й розвитку системи підготовки соціальних педагогів і соціальних працівників є дослідження з проблем вищої педагогічної освіти. Теоретико-методологічні аспекти професійної підготовки вчителя розглянуто в працях В. Кан-Калика, Н. Кузьміної, В. Сластьоніна, А. Алексюка, В.Алфімова, B.Галузинського, О. Глузмана І. Зязюна, М. Поташника, Ю. Василькової, Т. Василькової, В. Оржеховської, Л. Коваль, Г. Лактионової та ін. Аналізу способів удосконалення навчального процесу у вищій школі присвячено дослідження А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: система ПІДГОТОВКи соціальнИХ Працівників у ВищиХ навчальних закладах США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок