Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТИРЛИЧУ ВАТОЧНИКОВИДНОГО

ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТИРЛИЧУ ВАТОЧНИКОВИДНОГО

Назва:
ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТИРЛИЧУ ВАТОЧНИКОВИДНОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,32 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика
ЦВЕЮК НАДІЯ ПЕТРІВНА
УДК 582.923.1: 615.451
ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
ТИРЛИЧУ ВАТОЧНИКОВИДНОГО
15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському державному медичному університеті Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: кандидат фармацевтичних наук, доцент
Грицик Андрій Романович
Івано-Франківський державний медичний університет,
завідувач кафедри фармації
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, старший науковий співробітник
Маковецька Олена Юріівна
Медичний інститут Української асоціації народної медицини,
завідуюча кафедри фармацевтичної хімії та фармакогнозії
доктор фармацевтичних наук, професор
Мазулін Олександр Владиленович
Запорізький державний медичний університет,
професор кафедри фармакогнозії
Провідна установа: Національний фармацевтичний університет Міністерства охорони здоров’я України, кафедра фармакогнозії, м. Харків
Захист відбудеться “  28    жовтня  2005 р. о  00  годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.04 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька,9).
Автореферат розісланий “  27     вересня   2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доцент Л.Б. Пилипчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пошуки та створення нових лікарських засобів рослинного походження, а також організація їх промислового виробництва – важливе завдання вітчизняної фармації. Особлива увага надається рослинам з багатовіковим досвідом використання в народній медицині, до яких належить тирлич жовтий (Gentiana lutea L.).
На українському фармацевтичному ринку зареєстровані і широко використовуються комплексні алопатичні і гомеопатичні препарати іноземних виробників, які вміщують сумарні екстракти коренів тирличу жовтого (Гербіон шлункові краплі, Трав’яний бальзам і Шведська гіркота Др. Тайса, Афлубін, Лімфоміозот). Застосовують їх при атонії і секреторній недостатності органів шлунково-кишкового тракту, анорексії, дискінезії жовчних шляхів, для загального зміцнення організму.
Вітчизняні виробники ліків не виготовляють препарати з тирличу жовтого, оскільки даний вид є рідкісним гірським європейським видом, який перебуває на межі зникнення. Сировина тирличу жовтого була включена до Державної Фармакопеї VIII видання, а в подальші видання не включена, тому що запаси її постійно скорочуються.
Актуальним є розробка впровадження в медичну практику нової лікарської рослинної сировини, яка може бути замінником офіцинальної сировини. Перпективним є дослідження тирличу ваточниковидного (Gentiana asclepiadea L.), який використовується в народній медицині нарівні з тирличем жовтим, широко розповсюджений на території Українських Карпат. Недостатнє хімічне та відсутні фармакологічні дослідження тирличу ваточниковидного, а також доступність сировини стали підставою для наших досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Івано-Франківського державного медичного університету і є складовою частиною науково-дослідної теми: “Дослідження деяких дикорослих і культивованих рослин західного регіону України і вивчення можливості створення на їх основі лікарських засобів” (номер державної реєстрації 0103 U 004377).
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є фармакогностичне дослідження тирличу ваточниковидного, вивчення можливості комплексного застосування рослинної сировини для створення лікарських засобів, а також розробка методів стандартизації сировини і препаратів за вмістом діючих речовин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТИРЛИЧУ ВАТОЧНИКОВИДНОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок