Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЛИБИННА БУДОВА ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ ЗА ДАНИМИ РЕГІОНАЛЬНИХ СЕЙСМОСТРАТИГРАФІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

ГЛИБИННА БУДОВА ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ ЗА ДАНИМИ РЕГІОНАЛЬНИХ СЕЙСМОСТРАТИГРАФІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

Назва:
ГЛИБИННА БУДОВА ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ ЗА ДАНИМИ РЕГІОНАЛЬНИХ СЕЙСМОСТРАТИГРАФІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,99 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОФІЗИКИ ІМ. С.І. СУББОТІНА
Толкунов Анатолій Петрович
УДК 550.834.05(477.7)
ГЛИБИННА БУДОВА ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ
ЗА ДАНИМИ РЕГІОНАЛЬНИХ СЕЙСМОСТРАТИГРАФІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Спеціальність 04.00.22 - Геофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України.
Науковий керівник:
доктор геологічних наук, старший науковий співробітник Коболев Володимир Павлович,
Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України, зав. відділом.
Офіційні опоненти:
доктор геолого-мінералогічних наук, професор, член-кореспондент. НАН України Лукін Олександр Юхимович,
Чернігівське відділення Українського державного геологорозвідувального інституту, директор.
кандидат геолого-мінералогічних наук Дрогицька Галина Михайлівна,
Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України, старший науковий співробітник.
Захист відбудеться 19 червня 2008 року о 13-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.200.01 в Інституті геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України: 03680, м. Київ-142, проспект Палладіна, 32.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту геофізики ім.С.І.Субботіна НАН України.
Автореферат розіслано " 16 " травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор геологічних наук М.І. Орлюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення України ресурсами вуглеводнів – одне з найбільш актуальних завдань сьогоднішнього дня. Важливу роль у вирішенні цього питання відіграє власний видобуток вуглеводнів у Дніпровсько-Донецькій западині (ДДЗ), яка була й залишається основним нафтогазоносним регіоном України.
Перший видатний успішний прогноз Н.С. Шатського (1931), що пов'язував родовища нафти і газу ДДЗ із солянокупольними структурами, визначив стратегію пошуків вуглеводнів на багато десятиліть. До теперішнього часу резерв цих структур скоротився, практично всі антиклінальні підняття досліджені сейсморозвідкою та на них проведено пошукове буріння. Тому пошук нових шляхів нарощування запасів вуглеводнів у межах ДДЗ є насущним завданням виробничих і наукових організацій України.
Традиційно використовувані для вивчення глибинної будови ДДЗ регіональні сейсмічні дослідження із ширококутними системами спостережень, що реєструють заломлені, рефраговані й закритично відбиті хвилі (КМЗХ, ГСЗ) вирішили у свій час ряд важливих питань, зокрема були вивчені основні сейсмічні горизонти у корі. Важливим результатом є виділення підняття поверхні Мохо під ДДЗ.
Принципово новим етапом вивчення будови осадової товщі ДДЗ стало проведення регіональних сейсмостратиграфічних досліджень по системі січних і сполучних профілів МСГТ довжиною від 100 до 400 км, розташованих на відстанях 15-35 км один від одного. Останнє, поряд із застосуванням нових технологічних підходів до обробки та інтерпретації сейсмічних матеріалів, дозволило перейти на більш високий рівень детальності та глибинності досліджень, що дуже важливо для подальшої розробки стратегії пошуків нафти та газу.
Перспективи виявлення нових покладів нафти та газу в наш час пов'язують із різноманітними морфогенетичними типами пасток. Методика їх пошуків і розвідки ґрунтується на системах польових спостережень високої розподільної здатності та комплексній обробці й інтерпретації геолого-геофізичної інформації. У зв'язку з цим особливої актуальності набуває вивчення глибинної будови ДДЗ за даними регіональних сейсмостратиграфічних досліджень з залученням нових геолого-геофізичних матеріалів і технологічних підходів до їх обробки й інтерпретації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами й темами. Дисертаційна робота виконана у відділі сейсмометрії і фізичних властивостей речовини Землі Інституту геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України й базується на результатах, отриманих протягом останніх десятиліть у ДГП "Укргеофізика", відповідно до виконання під керівництвом автора ряду держбюджетних геолого-тематичних робіт (номера державної реєстрації): 39-86-19/19, 39-87-4/22, 39-87-4/23, 39-91-82/2, В-94-62/2, В-96-56/1, І-96-56/13, В-00-121/23, В-01-274/24.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГЛИБИННА БУДОВА ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ ЗА ДАНИМИ РЕГІОНАЛЬНИХ СЕЙСМОСТРАТИГРАФІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок