Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БОРОТЬБА ТОТАЛІТАРНОЇ СИСТЕМИ ПРОТИ ДІЯЧІВ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ В ПОВОЄННИЙ ПЕРІОД (1946-1953 рр.)

БОРОТЬБА ТОТАЛІТАРНОЇ СИСТЕМИ ПРОТИ ДІЯЧІВ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ В ПОВОЄННИЙ ПЕРІОД (1946-1953 рр.)

Назва:
БОРОТЬБА ТОТАЛІТАРНОЇ СИСТЕМИ ПРОТИ ДІЯЧІВ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ В ПОВОЄННИЙ ПЕРІОД (1946-1953 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,80 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н.КАРАЗІНА
Мозговський Микола Вікторович
УДК 94(477) ”1946/1953”: [001+008]
БОРОТЬБА ТОТАЛІТАРНОЇ СИСТЕМИ
ПРОТИ ДІЯЧІВ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ
ТА КУЛЬТУРИ В ПОВОЄННИЙ ПЕРІОД
(1946-1953 рр.)
Спеціальність 07.00.01-історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Калініченко Володимир Вікторович,
Харківський національний
університет ім. В.Н.Каразіна,
завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Танцюра Василь Іванович,
Харківський національний
університет ім. В.Н.Каразіна,
професор кафедри українознавства
кандидат історичних наук, професор
Плиско Леонід Миколайович,
Харківський національний педагогічний
університет ім. Г.С.Сковороди,
завідувач кафедри історичних дисциплін
Провідна установа: Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України
(кафедра історії України)
Захист відбудеться 24 березня 2006 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. V -58.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4)
Автореферат розісланий 21 лютого 2006 року
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах незалежності і суверенітету України, періоду національно-державного відродження важливого значення набуває питання об’єктивної оцінки розвитку культурного процесу в Україні в перші повоєнні роки. Історія двадцятого століття дає яскравий приклад того, як живуть і розвіюються суспільні міфи. Ідеали нового „земного раю”, названого комунізмом, полонили думки багатьох сучасників, але утвердження реального соціалізму, яке оплачене численними жертвами, викликало зневіру та розчарування.
Перед історичною наукою постало завдання заповнити істотні прогалини, що мають місце в дослідженні історії України, реконструювати історичний процес у його повному обсязі і багатогранності.
Вивчення проблем повоєнного періоду дозволяє простежити складний процес прозріння громадськості, передусім інтелігенції, перегляду усталених цінностей, відмови від усталених ідеологічних догм. Це допомагає розкрити зміст і напрямки владного механізму, природу правлячого тоталітарного режиму, особливості національно-культурного життя, бо саме на повоєнний період припадає посилення адміністративно-командних методів керівництва культурою, втручання у наукові справи, активізація репресивних заходів стосовно письменників, композиторів, художників, вчених. Звинувачення їх у так званому буржуазному націоналізмі, космополітизмі, низькопоклонстві перед Заходом, що було рівнозначно найтяжчому злочину і тягло за собою покарання та позбавлення волі для тих, хто навіть пасивно протистояв наступу з боку тоталітарної системи.
Вибір автором саме цієї теми для наукового вивчення обумовлено тим, що у вітчизняній історіографії відсутні узагальнюючі праці з боротьби тоталітарної системи проти діячів української науки та культури в повоєнний період.
Об’єктом дисертаційного дослідження визначено тоталітарну систему, закономірності її функціонування в Україні. Ця система розглядається як цілісний соціальний феномен, як сукупність політичних, економічних та духовно-культурних відносин. Суть їх заключається у всеосяжному втручанні партійно-державного керівництва в усі сфери життя суспільства і надзвичайному обмеженні громадянського суспільства та його практичному знищенні.
Предмет дослідження становлять форми і методи боротьби тоталітарної системи проти діячів української науки та культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: БОРОТЬБА ТОТАЛІТАРНОЇ СИСТЕМИ ПРОТИ ДІЯЧІВ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ В ПОВОЄННИЙ ПЕРІОД (1946-1953 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок