Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІМПУЛЬСНІ СИСТЕМИ СТАБІЛІЗАЦІЇ ПОСТІЙНОЇ НАПРУГИ З НЕЧІТКИМИ РЕГУЛЯТОРАМИ

ІМПУЛЬСНІ СИСТЕМИ СТАБІЛІЗАЦІЇ ПОСТІЙНОЇ НАПРУГИ З НЕЧІТКИМИ РЕГУЛЯТОРАМИ

Назва:
ІМПУЛЬСНІ СИСТЕМИ СТАБІЛІЗАЦІЇ ПОСТІЙНОЇ НАПРУГИ З НЕЧІТКИМИ РЕГУЛЯТОРАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,85 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
Іванець Сергій Анатолійович
УДК 621.3.07
ІМПУЛЬСНІ СИСТЕМИ СТАБІЛІЗАЦІЇ ПОСТІЙНОЇ НАПРУГИ
З НЕЧІТКИМИ РЕГУЛЯТОРАМИ
Спеціальність 05.09.03 – електротехнічні комплекси та системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі промислової електроніки Чернігівського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент
Денисов Юрій Олександрович,
Чернігівський державний технологічний університет,
доцент кафедри промислової електроніки.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Смирнов Володимир Сергійович,
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій МОН України, (м. Київ), завідувач кафедри радіоелектронних систем;
кандидат технічних наук
Захарченко Сергій Миколайович,
Інститут електродинаміки НАН України, (м. Київ),
науковий співробітник відділу електроживлення технологічних систем.
Провідна установа – Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” (кафедра промислової електроніки) МОН України.
Захист дисертації відбудеться „21” червня 2006 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.01 в Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, Київ - 57, проспект Перемоги, 56, тел. 456-91-15.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України за вищевказаною адресою.
Автореферат розіслано „19” травня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Ю. М. Гориславець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Системи стабілізації з імпульсними перетворювачами широко застосовуються в пристроях автоматики, обчислювальної техніки, у прецизійному електроприводі, електротранспорті для стабілізації і регулювання постійної та змінної напруг, швидкості обертання електроприводів і температури. Вони мають високий ККД, широкий діапазон регулювання вихідного параметра, малі габарити і масу. Якість процесів, що протікають в імпульсних системах стабілізації напруги, залежить від специфіки перетворювача, системи керування і від специфіки реакції регулятора на різного роду збурення, що надходять з боку навантаження і мережі живлення.
Процес забезпечення якісної стабілізації та регулювання пристроїв силової електроніки складається з двох етапів – формування доцільного закону широтно- або частотно-імпульсної модуляції силового ключа і практичну реалізацію результатів оптимізації в конкретній системі. У процесі настроювання системи фахівець використовує не тільки результати теоретичних досліджень, але й покладається на власний досвід та інтуїцію. При цьому він змушений поряд зі строгою математикою використовувати і нечітку логіку, характерну для людини в процесі прийняття рішень.
Для виявлення і, найголовніше, для практичної реалізації переваг, які надаються новими принципами керування і новою елементною базою в підвищенні техніко-економічних характеристик систем стабілізації необхідно провести їх глибокі теоретичні та експериментальні дослідження. Особливу увагу варто приділити вивченню реальних можливостей, які надає застосування нечітких регуляторів у підвищенні якості стабілізації систем силової електроніки, їхньої стійкості при різких коливаннях навантаження.
Актуальність теми. Для сучасних систем стабілізації, виконаних на основі імпульсних перетворювачів постійного струму, характерні два істотних недоліки: невисока якість стабілізації при збуреннях по навантаженню і виникнення автоколивальних режимів на субгармонійних частотах. Відзначені недоліки значною мірою пояснюються відсутністю в широко застосовуваних системах стабілізації ефективного реагування на зміни рівня швидкості помилки при збуреннях по навантаженню. Наслідком дестабілізації з боку джерела живлення буде зміна рівня помилки системи, а по навантаженню – її рівня і швидкості.
Реакцію системи на швидкість помилки можливо забезпечити введенням у закон керування диференціальної складової.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ІМПУЛЬСНІ СИСТЕМИ СТАБІЛІЗАЦІЇ ПОСТІЙНОЇ НАПРУГИ З НЕЧІТКИМИ РЕГУЛЯТОРАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок