Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОТО- І ТЕРМОІНДУКОВАНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В ТОНКИХ ШАРАХ ТА БАГАТОШАРОВИХ НАНОСТРУКТУРАХ ІЗ ХАЛЬКОГЕНІДНИХ СТЕКОЛ

ФОТО- І ТЕРМОІНДУКОВАНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В ТОНКИХ ШАРАХ ТА БАГАТОШАРОВИХ НАНОСТРУКТУРАХ ІЗ ХАЛЬКОГЕНІДНИХ СТЕКОЛ

Назва:
ФОТО- І ТЕРМОІНДУКОВАНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В ТОНКИХ ШАРАХ ТА БАГАТОШАРОВИХ НАНОСТРУКТУРАХ ІЗ ХАЛЬКОГЕНІДНИХ СТЕКОЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,35 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УЖГОРОДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МІШАК Олександр Олександрович
УДК 537.311.322
ФОТО- І ТЕРМОІНДУКОВАНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В ТОНКИХ
ШАРАХ ТА БАГАТОШАРОВИХ НАНОСТРУКТУРАХ ІЗ
ХАЛЬКОГЕНІДНИХ СТЕКОЛ
01.04.10 – фізика напівпровідників і діелектриків
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Ужгород – 1998


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі твердотільної електроніки в лабораторії фотофізики плівок і структур Інституту фізики і хімії твердого тіла Ужгородського державного університету Міносвіти України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
КИКИНЕШІ Олександрович Олександрович,
Ужгородський державний університет,
завідувач кафедри твердотільної електроніки
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший
науковий співробітник ШПОТЮК Олег Йосипович,
НВП “Карат” Мінпромполітики України,
заступник генерального директора, м. Львів
доктор фізико-математичних наук, старший
науковий співробітник МАСЛЮК Володимир
Трохимович, Інститут електронної фізики
НАН України, завідувач відділом фотоядерних
процесів, м. Ужгород
Провідна організація: Інститут фізики напівпровідників НАН України, відділ фотохімічних процесів в напівпровідниках, м. Київ
Захист відбудеться “_____” ___________ 1999 року о ______ год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради К 61.051.01 Ужгородського державного університету, м. Ужгород, вул. Волошина, 54, ауд.181.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського державного університету, м. Ужгород, вул. Капітульна, 9.
Автореферат розісланий “____” ____________ 1998 року.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
доктор фізико-математичних наук,
професор Блецкан Д.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У фундаментальних дослідженнях та прикладних розробках в області фізики твердого тіла, напівпровідників і діелектриків в останній час спостерігається перехід від класичних одно- і двохкомпонентних кристалічних матеріалів типу германія, кремнія, арсеніда галія і приладів на їх основі до штучних структур з цих матеріалів, властивості яких формуються на атомному або квантово-розмірному рівнях, або до багатокомпонентних складних кристалів, керамік і аморфних матеріалів. В таких матеріалах зростає роль розмірних і квантоворозмірних ефектів, які визначають не тільки фундаментальні термодинамічні властивості, але й електричні, оптичні характеристики тонких шарів, багатошарових гетероструктур (ГС).
Найбільш відомі дослідження і розробки такого роду на основі кристалічних матеріалів типу . Використання аморфних матеріалів знімає ряд технологічних труднощів створення множинних гетеропереходів і надструктур, спрощуючи розробку оптичних датчиків, фоточутливих бістабільних елементів, наприклад, на основі найбільш відомого в цьому плані аморфного гідрогенізованого кремнію. Звичайно, при цьому ускладнюється задача теоретичного моделювання і умови спостерігання специфічних квантово-розмірних ефектів, але відкриваються набагато більш широкі, ніж у кристалічних матеріалах, можливості комбінації в наноструктурах різних матеріалів і ефективного керування їх властивостями.
Сказане в повній мірі відноситься і до халькогенідних склоподібних напівпровідників, які мають ряд особливих властивостей в класі високоомних фоточутливих напівпровідників і оптич-них матеріалів (наприклад, ефекти електричної і оптичної пам’яті, специфіка перенесення зарядів, широкі межі зміни області прозорості і показника заломлення). Механізми фотоіндукованих змін структури, енергетичного спектру та оптичних властивостей халькогенідних стекол на сьогодніш-ній день в достатньо повній мірі так і не з’ясовані, навіть із урахуванням специфіки локальної шарувато-ланцюжкової структури, що є природним обмеженням будови на відстанях, більших міжатомних, і можливостей переходу локального впорядкованого метастабільного стану в макро-впорядковану структуру. Накладання штучних обмежень на будову стекол у виді модуляції складу, введення гетерограниць на відстанях середнього порядку і вище, до десятків нанометрів, може привести до не менш суттєвих змін характеру структурних перетворень і властивостей матеріалу, ніж проста зміна співвідношення компонентів при рівномірному їх розподілі в об’ємі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОТО- І ТЕРМОІНДУКОВАНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В ТОНКИХ ШАРАХ ТА БАГАТОШАРОВИХ НАНОСТРУКТУРАХ ІЗ ХАЛЬКОГЕНІДНИХ СТЕКОЛ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок